Až ve 14. kole letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy dojde na vzájemný souboj jediných dvou celků z Vysočiny v soutěži. Tradiční okresní derby fotbalistů Vrchoviny a Velkého Meziříčí, které se v sobotu od 14 hodin odehraje v Novém Městě, zřejmě nemá favorita.

V loňském ročníku platilo při obou vzájemných zápasech pořekadlo můj dům, můj hrad. „Byl bych samozřejmě rád, pokud by opět slavilo výhru domácí prostředí. Oba týmy jsou kvalitativně podobně, rozhodne zřejmě aktuální forma, jasného favorita derby asi nemá,“ přemítal kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

O silných stránkách sobotního protivníka dobře ví. „Přes léto sice kádr Meziříčí několik hráčů opustilo, ale pořád v něm zůstali zkušení fotbalisté jako Dolejš, Šuta či Plichta. Tedy dobří na balonu a nebezpeční směrem dopředu. K nim se pak přidali mladíčci, kteří ještě nejsou tak vyzrálí. Mají své silné, ale také slabé stránky,“ sdělil.

K osobní obraně na největší osobnosti soupeře však kormidelník Nového Města sáhnout nehodlá. „Dobře víme, že třeba Dolejš je stále velice kvalitní hráč, který umí situace vyřešit. Spousta gólů Meziříčí padá právě po jeho nahrávkách. Víme o tom, ale žádné osobky nechystáme. Hráče však na největší nebezpečí upozorníme,“ zdůraznil.

V letošní sezoně se ale Vrchovině před vlastními fanoušky daří, urvala zde čtrnáct z dosavadních patnácti získaných bodů. „Chceme pokračovat v nastaveném trendu. Tedy hrát opět ofenzivně, s patřičným nasazením a důrazem. Věřím, že zápas zvládneme,“ potvrdil.

O základní sestavě i taktice ovšem ještě nemá zcela jasno. „Máme nějaké drobné šrámy, ale snad nic vážného. Uvidíme po předzápasovém tréninku. Nad některými posty ještě váháme, rozhodneme se až těsně před zápasem,“ dodal Michal.

Fotbalisté Velkého Meziříčí půjdou do derby po nepříliš vydařeném půltuctu zápasů, v nichž získali jediný bod. „Derby bude hlavně o přístupu a bojovnosti, o tom, kdo bude chtít více,“ nastínil trenér Meziříčí Jan Šimáček.

Podle jeho slov sobotní duel vyloženého favorita nemá. „Je to padesát na padesát, rozhodne momentální forma. Vzhledem k domácímu prostředí možná má mírnou výhodu Vrchovina,“ uznal lodivod Velmezu.

Pohledný zápas však nečeká. „Celý pátek má pršet, terén asi nebude nic moc. Navíc se, vzhledem k postavení obou mužstev, hraje v podstatě o šest bodů.“

Jak už se stalo v poslední době tradicí, Velké Meziříčí nebude ani zítra kompletní. „To nejsme nikdy, vždycky někdo chybí. Sestavu ale v hlavě mám, moc variant totiž nemáme,“ mračil se Šimáček a ještě řekl. „Měli bychom se odrazit od zisku alespoň bodu. Klukům ale vždycky říkám, že pokud je možnost, je potřeba si jít za výhrou. To platí i v sobotu.“

MSFL - 14. KOLO
PÁTEK: Hlučín – Kvítkovice (17.00).
SOBOTA: Frýdek-Místek – Rosice, Uherský Brod – Znojmo, Hranice – Kroměříž, Blansko – Hodonín, NOVÉ MĚSTO N. M. – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (vše 14.00).
NEDĚLE: Slovácko B – Zlín B, Uničov – Vítkovice, Ostrava B – Frýdlant n. O. (vše 10.15).


Načítám tabulku ...