Domácí favorit vstoupil do pátečního večerního utkání jako velká voda. O tom svědčil rovněž poměr rohových kopů, který byl po deseti minutách 5:0. A právě ten pátý přinesl celku ze Slezska největší příležitost, jenže Hasala ve stoprocentní šanci přestřelil.

V další příležitosti Zajíčka vychytal výborný Šmída, ovšem krátce před uplynutím půlhodiny hry už musel kapitulovat. Tomšů poslal pěkný centr do vápna a Lokša se v zakončení nemýlil – 1:0.

Odpověď fotbalistů Nového Města byla naštěstí doslova blesková. Už za necelé dvě minuty si na dlouhý balon za obranu domácích naběhl Partl a nekompromisně prostřelil gólmana Hlučína.

Záložník Petr Dolejš (v červeném) přispěl jednou brankou k výhře fotbalistů Velkého Meziříčí na stadionu Znojma.
Z jasné výhry málem drama. Fotbalisté Velkého Meziříčí vezou tři body ze Znojma

Sedm minut po změně stran přišel pro domácí celek druhý šok. Centr do velkého vápna si na zadní tyči našel stoper Vrchoviny Vícha a přesnou hlavičkou překonal gólmana Lapeše – 1:2!

Šanci na zvýšení svého náskoku celek z Vysočiny brzy poté nevyužil a postupem času se dostal pod velký tlak svého soupeře. Jenže Hlučín tentokrát narazil na dobře organizovaného a patřičně motivovaného protivníka.

Tři body se tak nečekaně stěhovaly na Vysočinu. „Kluci zaslouží velkou pochvalu za perfektní týmový výkon. Dnes opravdu dřeli na samou hranici svých možností,“ vysekl poklonu svým svěřencům trenér Nového Města Pavel Procházka.

HLUČÍN - NOVÉ MĚSTO 1:2
Góly: 27. Lokša – 29. Partl, 52. Vícha. Rozhodčí: Drozda. ŽK: 3:4. Diváci: 408. Poločas: 1:1. Nové Město na Moravě: Šmída – Bača, Černý, Vícha, Trojánek – Duda – Svoboda (14. Boušek, 74. Smetana), Michal, Holman, Partl (86. Hlaváč) – Duba.