Prvním jarním kolem se o víkendu rozběhne jarní část letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. A chybět u toho nebudou ani zástupci Vysočiny.

Jako první se představí fotbalisté Velkého Meziříčí. Ti zítra od 14.00 vyzvou na domácí umělé trávě Uherský Brod. „Tenhle soupeř patří k týmům, které sice nemají ve svém středu nějaké hvězdy, ale dobře vědí, jak se na hřišti chovat,“ upozornil kouč Meziříčí Jan Šimáček.

A pokračoval. „Brod má hráče na podobné úrovni jako my. Hrají hodně týmový fotbal, jednoduše, hodně běhají a spoléhají na brejky či standardní situace,“ popsal silné stránky soupeře.

Do jarních odvet moravskoslezské divize D, které mají začátek už za necelé tři týdny, vyrazí fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) bez posílení.
Fotbalisté Slovanu pro jaro vsadí na mládí. Snad nikdo nevypadne, doufá Adamec

O to bude role až patnáctého celku podzimní tabulky třetí ligy složitější. „Očekávám, že přijedou s taktikou nedostat gól a zkusit využít nějaký rychlý brejk. Čeká nás soubojový zápas, kde asi bude minimum šancí. Rozhodnou případné individuální chyby a standardky. Tak, jako v srpnu v Brodě,“ připomněl Šimáček prohru 1:2.

Více než kvalita soupeře trápí trenéra Velkého Meziříčí zdravotní stav jeho kádru. „Stopera Muchu píchlo v lýtku, jeho start je hodně nejistý. Zkušený záložník Dolejš byl nemocný, na tréninku ještě nebyl, takže asi určitě nebude. Další obránce Mrňa si pro změnu přenesl z Velké Bíteše karetní trest, takže také není k dispozici. K tomu ještě kvůli problémům se zády vypadl Karmazín. Nějak si s tím ale musíme poradit,“ krčil rameny.

Nic jiného než zisk tří bodů si ale ve městě pod dálničním mostem nepřipouští. „Víme, že Uherský Brod je v tabulce jen kousek nad námi. Jestli chceme stoupat tabulkou směrem nahoru, je to jeden ze soupeřů, proti nimž bychom měli získat body,“ zdůraznil Šimáček.

V předchozí dekádě patřili fotbalisté Jemnicka (ve žlutých dresech) ke stabilním účastníkům krajského přeboru. Poslední sezony působí „jen“ v I. A třídě.
Fotbalisté Jemnicka do přeboru zatím nespěchají. Mladí musí vyzrát, tvrdí Kincl

V neděli dopoledne se na hřišti juniorky ligového Slovácka představí fotbalisté Nového Města na Moravě. „Slovácko je favoritem, ale nepovažoval bych se za úplného outsidera. V tom utkání můžeme jen získat, budeme chtít uspět,“ řekl kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

K dispozici bude mít takřka kompletní kádr. „Chybět bude jen Mára Svoboda, který kvůli problémům s tříslem poslední dva týdny prakticky netrénoval,“ prozradil Michal.

MSFL - 18. KOLO
SOBOTA: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Uherský Brod (14.00, UT), Rosice – Ostrava B, Kroměříž – Blansko, Znojmo – Hodonín (vše 14.30), Vítkovice – Frýdlant n. O. (17.00).
NEDĚLE: Slovácko B – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (10.15), Zlín B – Frýdek-Místek (10.30). Kvítkovice – Uničov odloženo na 18. dubna (17.00), Hranice – Hlučín odloženo na 19. dubna (18.00).


Načítám tabulku ...