Hodně těžcí soupeři čekají ve středeční předehrávce 34. kola Moravskoslezské fotbalové ligy na oba kluby ze Žďárska.

Fotbalisté Velkého Meziříčí se od 17.00 představí na půdě třetího Uničova. „O jeho kvalitách není třeba pochybovat. Ale v minulosti jsme na něj uměli zahrát. O body se popereme,“ neskrýval kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ten neskrýval, že v Uničově, stejně jako o tři dny později na půdě Hlučína, mohou jeho ovečky jen a jen překvapit. „Každý získaný bod by byl rozhodně plusový. Sice budeme v obou případech outsiderem, ale už jsme se přesvědčili, že ve třetí lize se dá bodovat s každým," zdůraznil.

Trenér Jindřich Adamec v pondělí skončil na lavičce divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu. Důvodem je neuspokojivé postavení týmu na předposlední příčce tabulky.
Slovan mění trenéra. U fotbalistů Havlíčkova Brodu skončil kouč Jindřich Adamec

Proto bude, jako již tradičně, apelovat především na zodpovědný přístup. „Kromě toho se ale musí sejít více faktorů. To znamená mít i trošku štěstíčka, protože se dá počítat, že asi budeme po většinu zápasu pod tlakem," naznačil.

V závěrečných třech kolech pak mají Meziříčští soupeře z kategorie hratelných. „Díky výhře nad béčkem Zlína jsme se bodově dotáhli na mančafty nad námi. Máme všechno ve svých rukách, ale musíme pro záchranu udělat maximum možného," apeloval Šimáček

Druhý Hlučín pak před vlastními fanoušky přivítají ve stejný čas hráči Nového Města na Moravě. Ti se budou snažit protrhnout střeleckou smůlu, která se jich poslední dva měsíce drží.

Ve 23. kole letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny podlehli fotbalisté Rapotic (v zelených dresech) v derby hostující Náměšti nad Oslavou 1:2.
Stvrzenku záchrany krajského přeboru doma při derby fotbalisté Rapotic odmítli

Z posledních deseti kol totiž Vrchovina skórovala pouze jedenkrát! „V koncovce se trápíme, to vidí každý. Už bychom to moc a moc potřebovali zlomit," stýská si již nějakou dobu trenér Nového Města Lukáš Michal.

MSFL - PŘEDEHRÁVKA 34. KOLA
STŘEDA: Frýdek-Místek – Kvítkovice, Hranice – Zlín B, Frýdlant n. O. – Znojmo, Uničov – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Ostrava B – Vítkovice, Uherský Brod – Kroměříž, Blansko – Rosice, NOVÉ MĚSTO – Hlučín (vše 17.00). Slovácko B – Hodonín 31. května.


Načítám tabulku ...