Fotbalisté Velkého Meziříčí budou chtít napravit úvodní prohru 1:2 v Uherském Brodě. „O sestavě i systému, s nímž do utkání proti Blansku vstoupíme, ještě nemáme jasno. V hlavě nosím dvě nebo tři varianty,“ prozradil trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Druhým dechem ale dodal, že klíčový pro možný úspěch bude něco jiného. „Uherský Brod nám jasně ukázal, jak se podobné zápasy mají hrát. Pokud nebudeme dostatečně aktivní a budeme jen na něco vyčkávat, je pak úplně jedno, jakým systémem či v jaké sestavě nastoupíme,“ nastínil.

Ani Blansku ovšem start do sezony nevyšel, když doma podlehlo Kroměříži vysoko 0:5. „Popravdě příliš nevím, co od nich očekávat. V létě si také prošli velkou spoustou změn, ale asi k nám přijedou s defenzivní taktikou,“ předpokládal kouč Velmezu.

Poslední vzájemný souboj mezi fotbalisty Bystřice (v červeném) a Ždírce skončil v květnu nečekanou výhrou zachraňujícího se Tatranu 5:0. Podaří se Bystřici odveta?
Fotbalisté Bystřice chtějí odčinit výbuch. Překvapí Speřice ambiciózní Start?

Důležitá bude podle jeho slov první branka zápasu. „Jelikož se utkají dvě mužstva, která se zřejmě budou pohybovat ve spodních patrech tabulky, bude první gól velice důležitý. Kdo jej vstřelí, bude mít velkou výhodu.“

Podruhé za sebou v domácím prostředí se v pátek představí fotbalisté Nového Města na Moravě. O nováčkovi z Hranic toho příliš neví. „Moc informací o nich nemám. Viděl jsem jejich úvodní duel, kde Hlučínu podlehli 1:4. Jako nováček budou mít určitě velkou chuť a nějaký bod si od nás budou chtít odvézt,“ sdělil kormidelník Vrchoviny Lukáš Michal.

Ten by byl rád, kdyby jeho ovečky navázaly na podařený druhý poločas remízového zápasu s béčkem Slovácka. „Musíme hrát důrazně a agresivně, zodpovědně v defenzivě. Ale také se hodně tlačit dopředu, vytvářet si šance a hlavně je proměnit. Doufám, že se nikdo nezraní a budeme kompletní,“ prozradil Michal.

MSFL - 2. KOLO
PÁTEK: Kvítkovice – Uherský Brod, NOVÉ MĚSTO N. M. – Hranice, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Blansko (vše 18.00), Hlučín – Frýdek--Místek (19.00).
SOBOTA: Kroměříž – Ostrava B, Rosice – Frýdlant, Vítkovice – Hodonín (vše 17.00).
NEDĚLE: Slovácko B – Znojmo (10.15), Zlín B – Uničov (10.30).


Načítám tabulku …