Dlouhé dva měsíce trvalo čekání fotbalistů FC Velké Meziříčí na další třetiligovou výhru. V 15. kole Moravskoslezské fotbalové ligy doma v nedělním dopoledni zdolali nováčka z Hranic 3:2. „Zcela upřímně musím přiznat, že to nebyla zasloužená výhra,“ neskrýval kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Jeho svěřenci přitom do zápasu dobře vstoupili. Neuplynuly ještě ani čtyři minuty hry, když Dolejš po typické akci centroval na zadní tyč a Plichta sice lehce krkolomně, ale zato přesně, namířil balon do branky Hranic – 1:0.

Radost z vedoucí trefy vydržela domácímu souboru třináct minut. Poté podnikli hosté rychlou křídelní akci, centr do velkého vápna Meziříčí se odrazil na jeho hranici, odkud Pak přesnou ránou vyrovnal – 1:1.

Inkasovaný gól celkem z Vysočiny hodně otřásl. „Od tohoto okamžiku byly Hranice lepším týmem. Ještě do konce první půle mohly skóre otočit, ale zachránil nás gólman Dubec,“ uznal Šimáček.

Jako den a noc. Tak nějak by se dala ve zkratce shrnout podzimní vystoupení divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou (v černém dresu kanonýr Marek Šerý) a Havlíčkova Brodu.
Divizní podzim: Fotbalisté Žďáru prokázali progres, trojlístek u dna si koleduje

Naopak jeho ovečkám vázla kombinace, takže poločasový nerozhodný stav byl v podstatě milosrdný.

Jenže druhý poločas začal v podobných intencích, v jakých skončil ten první. Navíc už po deseti minutách se opět měnilo skóre.

Meziříčský stoper Sysel si míč ve vlastním vápně zpracovával tak nešťastně, že mu spadl na jeho horní končetinu. Z následného pokutového kopu dostal hosty do vedení Rolinc – 1:2.

Hned po pár desítkách vteřin se ovšem štěstí usmálo také na fotbalisty Velkého Meziříčí. Obránce hostů trefil při odkopu jednoho z protihráčů, balon se odrazil do velkého čtverce k Plichtovi, jenž viděl na pravé straně rozběhnutého Dolejše. Poslal mu přesnou nahrávku a zkušený štírek vyrovnal na 2:2.

S premiérovou výhrou na lavičce FC Vysočina byl trenér Ondřej Smetana samozřejmě spokojený. Nehodlá ale podlehnout sebeuspokojení.
Smetana: Tři body by nás neměly uspokojit, ale je to motivace do další práce

Vstřelený gól Meziříčské nakopl a za dalších osm minut došlo na druhý obrat v utkání. Agilní Dolejš našel přízemním pasem Šutu, jenž z hranice velkého čtverce namířil ostrou ránu přesně k tyči – 3:2.

Přesně takové vedení však už na podzim celek z města pod nejvyšším dálničním mostem několikrát ztratil v posledních vteřinách hry. Úkol byl proto jasný, tentokrát nic neponechat náhodě a vyválčit důležité tři body.

I přesto si ale třetiligový nováček vytvořil tlak, z něhož rezultovaly dvě velké příležitosti. V obou případech ovšem Velké Meziříčí zachránil vynikající Dubec. „Na třech bodech má obrovský podíl, musíme mu poděkovat. Tři body jsme potřebovali jako sůl a byť jsme nebyli lepší, je nejcennější to, že se nám je podařilo vybojovat,“ zdůraznil Šimáček.

MSFL - 15. KOLO
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - HRANICE 3:2
Góly: 4. Plichta, 57. Dolejš, 65. Šuta – 17. Pak, 55. Rolinc (PK). Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:3. Diváci: 195. Poločas: 1:1. Velké Meziříčí: Dubec – Marek Malata, Mucha, Sysel, Vašíček – Dolejš, Šuta (90. Bílý), Franěk (85. Havlík), Karmazín – Plichta, Mirek Malata (71. Štourač). Hranice: Spurný – Vavřík (74. Cagaš), Kundrát, Kuchař, Pak, Beňa (80. Tikeridis), Rolinc, Pančochář (80. Marek), Dittmer, Markovič, Vymětalík (70. Hapal).