Dlouho to přitom vypadalo, že tři body poputují na Vysočinu. Na první branku se čekalo až do závěru prvního dějství. Šest minut před pauzou Dolejš poslal z pravé strany nadýchaný bochánek, na který gólman Frýdku nedosáhl a Plichta hlavičkou do prázdné branky nemohl netrefit – 0:1.

Po změně stran to pro Meziříčí vypadalo ještě lépe. Trestný kop z hranice velkého vápna totiž přesně do šibenice zakroutil Dolejš – 0:2.

Hosté byli v té chvíli lepším týmem a měli dvě stoprocentní tutovky na definitivní rozhodnutí. Jenže Mirek Malata i Dolejš tváří tvář strážci domácí svatyně selhali.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. V 72. minutě se do velkého čtverce hostů vrátil odražený balon a po centru z pravé strany jej v krkolomné pozici, zřejmě zády, dostal padající Martiník za záda Dubce – 1:2.

Šest minut před koncem pak hosté o výhru přišli. Nákop za jejich obranu totiž našel Rubého, jenž s přispěním obránce Muchy vyrovnal na konečných 2:2.

„Naše podzimní klasika, nic jiného se k utkání snad ani nedá říci. Zápas jsme měli jasně pod kontrolou, mohli jsme několikrát rozhodnout. Jenže nakonec jsme se pomalu klepali i o ten bod,“ hořce se pousmál kormidelník Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

MSFL - 16. KOLO
FRÝDEK-MÍSTEK - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:2
Góly: 72. Martiník, 84. Rubý – 39. Plichta, 54. Dolejš. Rozhodčí: Dorotík. ŽK: 2:2. Diváci: 112. Poločas: 0:1. Frýdek-Místek: Gergela – Nevřela (67. Burgo), Massaniec, Velner, Kostka, Konečný (58. Kovařík), Zupko (82. Němec), Dadak, Martiník, Hykel, Rubý). Velké Meziříčí: Dubec – Marek Malata, Sysel, Puža, Mucha – Dolejš, Štourač (78. Bílý), Franěk, Karmazín – Plichta, Mirek Malata (68. Partl).