V neděli dali sedmičku Znojmu, v pátek přišlo opáčko. Fotbalisté Hlučína jsou při střelecké chuti. Svěřenci trenéra Filipa Smékala zničili Velké Meziříčí. Před téměř třemi stovkami diváků nasázeli svému soupeře sedm branek a vyhráli 7:0.

Trenér klubu z Vysočiny po utkání je ztuha hledal slova. „Co k tomu dodat. Vím, že to bude znít při pohledu na výsledek zvláštně, ale v poli to bylo vyrovnané utkání. Fotbal se však hraje na góly a my jsme před oběma brankami totálně propadli," krčil rameny kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Short track mužů v rámci závodu Světového poháru v horských kolech v Novém Městě na Moravě.
OBRAZEM. Na Vysočině se roztočila horská kola. Ve sprintech Češi moc nezářili

„Na kluky jsem před utkáním apeloval, že soupeř bude mít po práci za sebou tří hodinou cestu v autobuse, a že je třeba toho využít,“ začal rozebírat utkání trenér FC Hlučín Filip Smékal.

Jeho svěřenci si slova k srdci. Už po šesti minutách hry odcentroval Wala a Moučka zpoza šestnáctky uklidil míč k tyči – 1:0. Za další dvě minuty zvyšoval po Lokšově obloučku Dostál. „Rychlé vedení nás uklidnilo. Ale jak se ukázalo, až moc. Měli jsme pasáž, která nebyla dobrá,“ přiznal hlučínský kouč.

V poslední minutě prvního poločasu podnikl akci Plesník a Praus zvyšoval na 3:0. „Důležitý třetí gól v závěru poločasu. Nehrozilo tak, že ve druhém poločase by sklapla Csaplárova past,“ usmál se Smékal.

Všechno nasvědčuje tomu, že se v Náměšti nad Oslavou, jejíž fotbalisté (na snímku) působí v krajském přeboru, bude od podzimu hrát třetí liga.
Senzační zpráva! V Náměšti se od podzimu zřejmě bude hrát třetí fotbalová liga

Nálada v kabině hostů nebyla o poločase příliš dobrá. „Ještě jsem chtěli s utkáním něco udělat, ale věděli jsme, že už nesmíme inkasovat. Bohužel byl úvod druhého dějství jako přes kopírák s tím prvním. My hrajeme, máme standardky a Hlučín z prvního protiútoku skóruje," kroutil hlavou Šimáček.

Domácí celek na hřišti dál dominoval a ještě přidal další čtyři góly. „My jsme si šance vytvářeli i v předešlých utkáních, ale nepodařilo se nám je proměňovat. Nyní nám to začalo podat,“ dodal Filip Smékal.

HLUČÍN - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 7:0
Góly: 6. Moučka, 8. Dostál, 45. Praus, 48. Lokša, 63. Wala, 66. Zajíček, 89. Lehnert. Rozhodčí: Ogrodnik – Dudek, Matějek. Diváci: 263. Poločas: 3:0. Hlučín: Lapeš – Wolf, Plesník, Holzer, Wala (74. Kocur) – Buchvaldek, Praus (67. Kovala) – Moučka (61. Lehnert) , Mládek (46. Ptáček), Dostál (46. Zajíček) – Lokša. Velké Meziříčí: Kolář - Pavlík, Komínek, Mucha, Puža - P. Demeter, Šuta (70. Urbánek), R. Demeter, Nedvěd, Bouček (61. Vašíček) - Plichta (61. Malata).


Načítám tabulku …