První anglický týden má na programu Moravskoslezská fotbalová liga. Ve středečním vloženém 17. kole se samozřejmě představí také trojlístek klubů z Vysočiny.

V pořadí druhé letošní krajské derby uvidí v Jihlavě Na Stoupách. Fotbalisté Velkého Meziříčí tam dorazí po dvou výhrách v řadě v dobrém rozpoložení. „Dostali jsme se do relativně klidného středu tabulky. To ale neznamená, že můžeme cokoliv podcenit,“ varoval kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Útočník Vrchoviny Tomáš Duba (v zeleném dresu) se po zranění vrátil do základní sestavy a hned přispěl k výhře svého celku ve Znojmě.
Rozhodl náš týmový výkon, lebedil si po úspěšném návratu útočník Vrchoviny Duba

Výhry proti Slovácku B a na půdě Otrokovic navíc jeho celek vydřel v nastaveném čase. „Nezlobil bych se, pokud by to pokračovalo také v dalších zápasech,“ usmíval se před duelem s Jihlavou B.

Na výkonech, ale především výsledcích Velmezu, se negativně neprojevují ani absence některých opor. „Do sestavy naskočili Karmazín se Syslem a šanci chytili za pačesy. Jsem s nimi spokojený, proto nemám důvod sestavu, ale také taktiku hry, jakkoliv měnit. Chceme bodovat rovněž v Jihlavě,“ potvrdil Šimáček.

Fotbalisté Nového Města na Moravě si v pátek notně zvedli sebevědomí výhrou 2:0 na půdě trápícího se Znojma. Ve středu na to budou chtít doma navázat proti Blansku. „Hráli jsme proti nim už v přípravě, kdy zápas skončil remízou. Čekám, že to bude podobné utkání, hodně bojovné,“ naznačil uzdravený útočník Vrchoviny Tomáš Duba.

V pátém divizním kole doma Stará Říše (v červeném) nestačila na fotbalisty Bystřice. To hráči Velké Bíteše (ve žlutých dresech) přivezli bod z Havlíčkova Brodu.
Bystřice se dočkala první výhry, předčila Říši v koncovce. Brodu chyběla invence

Pro něj bude mít duel speciální příchuť. Před rokem byl totiž v kádru tehdejšího druholigového nováčka na testech. „Na našem menším hřišti by mohlo mít Blansko problémy. Věřím, že toho využijeme k zisku tří bodů. V téhle soutěži se dá hrát s každým,“ zdůraznil.

Program vloženého 17. kola MSFL
STŘEDA: Znojmo – Frýdek-Místek, JIHLAVA B – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (oba 16.00), Ostrava B – Uherský Brod (16.30), Vratimov – Uničov, Slovácko B – Otrokovice, Rosice – Olomouc B, Zlín B – Hlučín, Dolní Benešov – Kroměříž, NOVÉ MĚSTO B – Blansko (vše 17.00).


Načítám tabulku …