Sobotní zápas měl nádech derby, ačkoliv jsou oba týmy z jiného okresu, dělí je od sebe jen pár kilometrů. A od začátku Bedřichov potvrzoval roli favorita. „Myslím si, že jsme si to vítězství zasloužili. Byli jsme lepší, i když oni kousali,“ chválil svůj tým po výhře 4:1 trenér Zbyněk Peštál.

Nicméně do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. „My jsme tam měli dvě tři šance, největší Grepl, který šel sám ze strany, ale dal to těsně vedle. Pak několik střel pochytal Uhlíř. Domácí jsme do ničeho nepustili,“ zhodnotil první část Peštál.

Ta druhá už byla pro diváky atraktivnější. Bedřichov šel do vedení, pak hosty oslabil vyloučený Starý, ale i tak Štoky dokázaly srovnat. Hosté ale přesilovku nakonec využili, a byla z toho celkem pohodová výhra 4:1. „My jsme je maličko podcenili, ale po tom vyrovnání jsme je zamkli a nějaké šance proměnili,“ oddechl si kouč lídra I. A třídy skupiny A.

Stačila chvilka. O osudu Adama bylo rozhodnuto
Stačila chvilka. O osudu Adama bylo rozhodnuto

Ten má na svém kontě 53 bodů, a protože druhá Kamenice nad Lipou 49, a do konce zbývají jen dvě kola, je takřka rozhodnuto. „Je to dobře rozehrané, ale já ještě nic nepovažuji za hotovou věc,“ zvedá varovně prst Zbyněk Peštál.

Jeho svěřence teď čeká domácí derby s Kostelcem, ve kterém mohou dát postupu mezi krajskou elitu definitivu. „Tyhle zápasy jsou nevyzpytatelné. A i když se jim nedaří, tak se na nás budou chtít vytáhnout. Musíme do toho utkání vložit všechny síly, abychom to zvládli. Oni jsou už takřka zachránění, takže nebudou pod tlakem, pod tím budeme spíš my,“ myslí si kouč Sokola. „Naše hra na jaře není ideální, i Štoky nás dostávaly dlouhými míči pod tlak, ale já věřím, že máme několik zkušený hráčů, kteří to usměrní. Hrajeme doma, a kdy jindy to rozhodnout než teď. Máme na to kvalitu, abychom to zvládli,“ má jasno.

Variantu, že by to v sobotu odpoledne (zápas začíná v 16.30) nedopadlo, si nechce připouštět. Ale co kdyby? „Nůž na krku nemáme, to by mohla být výhoda. Ještě máme pořád zápas v Pacově, takže kdyby se to teď nepovedlo, nic by se tak strašného nestalo,“ uzavírá Zbyněk Peštál.

Ilustrační foto.
V přeboru se bojuje o udržení. Luka po víkendu přeskočila Kozlov