Poslední lednový den vyrazili zástupci vedení fotbalového klubu FC Žďas Žďár nad Sázavou, společně se dvěma mladými hráči, do Masarykova onkologického ústavu v Brně předat dárky, které vybrali ve vyhlášené sbírce.

Představitelé klubu před Vánoci oslovili Nadaci BJP Foundation s tím, že by se rádi zapojili do aktivit nadace a navrhli, že by uspořádali materiální sbírku. „Po konzultaci s personálem ústavu jsme se rozhodli pro uspořádání sbírky deskových her pro dětské onkologické pacienty,“ sdělil předseda FC Žďas Radim Chmelíček.

V nedělním přípravném utkání vedli fotbalisté Humpolce (v pruhovaném) nad Speřicemi už 3:0. Hosté však dvěma zásahy zápas zdramatizovali. Z těsného vítězství 3:2 se ale přece jen radoval domácí celek.
FOTBALOVÉ PŘÍPRAVY: Humpolec v derby zdolal Speřice, Brod doplatil na standardky

Žďárští fotbalisté deskové hry z dodaného seznamu vybrali mezi sebou mrknutím oka a pustili se i do sbírky her, které při samotném ozařování děti mohou využít.

„Nadace BJP Foundation MMA zápasníka Jiřího BJP Procházky byla poctěna, že mohla propojit dárce z našeho klubu a nemocné děti léčící se v onkologickém ústavu,“ dodal Chmelíček.