Všechno začalo už po čtyřech minutách hry. Do velkého čtverce hostů přilétl centr z boku, Vitáskovu hlavičku ještě gólman Dudák vyrazil, ale z dorážky už se středopolař Žďáru nemýlil. „Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší. Vždyť Bystřice snad za první půli ani neměla žádnou šanci,“ všiml si trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Šest minut před půlí dostal Lubor Trojánek balon do vápna a bombou pod břevno přidal druhou branku. V poslední minutě přišla kombinace hráčů Žďáru na levé straně, následoval centr a Sodomka se nemýlil – 3:0. „A to jsme v úvodních pětačtyřiceti minutách měli ještě další šance. Henzl šel sám na branku, ale nedal. Severa pak z malého vápna branku přestřelil,“ komentoval trenér Žďáru.

Trenér hostujícího celku si výkon svých oveček neuměl vysvětlit. „Něco jsme si v kabině řekli, ale na hřišti to vůbec nebylo vidět. Byli jsme nepřesní, báli jsme se hrát, chyběl tomu od nás důraz,“ láteřil kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Hned po pěti minutách druhé půle přišla podařená kombinace domácího souboru na pravé straně, přihrávka do vápna a Kunstmüller mířil zblízka přesně.

Fotbalistům Radešínské Svratky (v modrých dresech) se v novém ročníku druhé nejvyšší krajské soutěže vůbec nedaří.
Přehled výsledků druhého kola amatérských fotbalových soutěží

Už o dvě minuty později ale zůstal na zadní tyči osamocený Sklenář a vykřesal jiskřičku naděje – 4:1. „Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, bohužel jsme opět jako první inkasovali my. Naše vstřelená branka už proto tolik neřešila,“ mrzelo Veselého.

Další branky postupně přidali Vokoun, Švoma a znovu Vitásek, konečný výsledek tak zněl 7:1. „Stoprocentně jsme takový výsledek nečekali. I naše hra vypadala poměrně solidně, naši diváci určitě mohli být spokojeni. Dařilo se nám, myslím, že jsme zahráli kvalitní utkání,“ usmíval se Petr Nedvěd.

S tím mohl jeho protějšek pouze souhlasit. „Největší rozdíl byl vidět v trénovanosti. Kondice domácích a naše, to bylo něco naprosto odlišného. Navíc nám v týdnu z tréninku vypadli klíčoví hráči Zbytovský s Prášilem, to také bylo znát. Hráči Žďáru byli všude byli o vteřinku dříve,“ dodal Oldřich Veselý.

Výsledky 2. kola MS divize D:
H. BROD – V. BÍTEŠ 2:2
Góly: 15. Štědrý, 57. Pabousek – 78. Loup, 83. Šimončič. Rozhodčí: Heger. ŽK: 4:4. Diváci: 175. Poločas: 1:0. H. Brod: Kubát – Štědrý, Cakl, Dejl, Malimánek – Pabousek, Kučera, Fikar, Šilhart (74. Peca) – Bajer (75. Henek), Žila. Velká Bíteš: Pelán – Loup, Mrňa, Bartoš (89. Hošek), Urbánek – Merdita, Daněk, Šimončič, Isami – Traxl, Krula (90. Pelikán).

TASOVICE – ŽDÍREC N. D. 3:1

Góly: 7. a 50. Paul, 40. Lapeš (PK) – 21. J. Novotný. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 4:5. Diváci: 220. Poločas: 2:1. Ždírec n. D.: Bartaloš – Pelikán, Bureš, Pavlas, Málek – Koutný (87. Soukup), Fikar, J. Novotný, Mrázek (80. Dočekal) – Najman (60. Felkl), Klimeš (46. P. Novotný).

SLAVOJ POLNÁ – STARÁ ŘÍŠE 0:3

Góly: 31. Kříž, 28. Bulant, 80. Kvych. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 1:2. Diváci: 215. Poločas 0:2. Slavoj Polná: Čermák – Haala, Holub, Navrátil, Šimek (84. Voráček) – Šerý, Pecina, Klíma, A. Svoboda (84. Drápela) – Pernička (57. Voráč), Vrba. Stará Říše: Jícha – Heide, Cipruš, M. Pokorný, Nehyba – Chramosta, Svoboda, Kvych, Bulant (71. Švarc) – Vacek (88. Sobotka), Kříž (57. Cejpek).

HUMPOLEC – BŘECLAV 1:1

Góly: 87. Řezáč – 41. Kriston. Rozhodčí: Bělák. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž – Kopic, Pecha, Pešek, Řezáč – J. Maršík – Dalík (57. Šerý), Pikl (62. Koloušek), Svoboda, Tomovič – Zástěra (72. Luňáček).

ŽĎÁR N. S. – BYSTŘICE N. P. 7:1

Góly: 4. a 86. Vitásek, 39. L. Trojánek, 45. Sodomka, 50. Kunstmüller, 78. Vokoun, 82. Švoma – 52. Sklenář. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 310. Poločas: 3:0. Žďár n. S.: Hajný – Peňáz, T. Trojánek, Fiala – Švoma, Vitásek, Sodomka, Severa – L. Trojánek (77. Šindelka), Kovář (61. Vokoun), Henzl (46. Kunstmüller). Bystřice n. P.: Dudák – Adamec, Kuldan, Marek Svoboda (84. Michal Svoboda), Vařejka (79. Holeš) – Š. Buršík, Zbytovský, D. Buršík, Malý – Prášil, Sklenář.