V pátek se jako jediní představí fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Ovšem nikoliv proti původně domluvenému Ráječku. „To musí hrát povinně jihomoravský krajský pohár a vyšlo jim to na tento víkend. Proto jsme se narychlo domluvili s jiným týmem z jihu Moravy. Kunštátu totiž také vypadl soupeř,“ popsal trenér Bystřice Oldřich Veselý.

O základní sestavě ještě nemá úplně jasno. „Určitě do zápasu nastoupíme ve složení, které by se mělo podobat mistrovskému zápasu. Nějaké otazníky však ještě mám,“ dodal Veselý.

Hodně atraktivní duel čeká v sobotu dopoledne na fotbalisty Humpolce. Proti o patro výše hrajícímu Velkému Meziříčí však budou postrádat několik opor. „Proto jsme ve středu narychlo odehráli zápas proti Chotěboři, kde jsme si vše vyzkoušeli. Proti Meziříčí dostanou šanci kluci z dorostu, pro něž to bude určitě zajímavá konfrontace,“ potvrdil kouč Humpolce Lukáš Staněk.

Trenér Michal Lovětínský si dá zřejmě od trénování nějakou chvíli oddych. Hrát ale bude dál. Uvidíte ho v dresu Třeště.
Práce musí mít smysl, a to mi v Polné teď chybělo, tvrdí Lovětínský

Podobně kvalitní celek čeká v sobotním odpoledni také na hráče FC Žďas. Na Bouchalky dorazí rovněž třetiligové Znojmo. „Určitě to pro nás bude cenná zkušenost. Předtím jsme narazili na dost mančaftů z nižších soutěží, je proto potřeba se podívat také na konfrontaci s tou vyšší,“ naznačil trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Toho ale trochu trápí zdraví jeho hráčů. „Stoper Šindelka má problémy s achilovkou, k tomu máme nějaké virózy,“ přiznal.

Jako poslední v sobotu vyběhnou ke svému utkání hráči Polné, kteří přivítají Heřmanův Městec. „Sestava nebude ideální, někteří hráči jsou na dovolené,“ postýskl si lodivod Polné Ján Kubík.