S pouhými osmi body na kontě měli vstupovat do jarní části fotbalové divize D hráči předposledního celku tabulky Slavoje Polná. Koronavirová pandemie a s ní spojené nařízení FAČR (Fotbalová asociace České republiky) o anulování podzimních výsledků ale zapříčinily, že sestupu se bát v Polné nemusí. „Samozřejmě je to pro nás výhoda, že se bez boje udržíme v soutěži a jsme za to rádi,“ netají se trenér Michal Lovětínský tím, že se mu trochu ulevilo, ale zároveň je zklamaný. „Děláme to hlavně pro zábavu, takže určitě je to škoda, že se hrát nemůže. Ale zdraví máme jedno, musíme se tomu podřídit.“

Momentálně nemá šanci své svěřence hlídat, ačkoliv jim doporučil, aby se hýbali. „Možnosti jsou omezené a každý se musí starat o sebe sám. Na takové úrovni je to hlavně o tom, jaký k tomu má kdo vztah. Uvidíme, v jakém stavu hráči přijdou na trénink až se to uvolní,“ je zvědavý kouč Slavoje.

V tuto chvíli je však bezradný a fotbal mu chybí. „Nepamatuji takovou pauzu. My trenéři teď můžeme maximálně studovat, něco vyčíst z knížek nebo internetu, ale nejhorší je, že není žádný cíl, protože nevíte, kdy se začne,“ říká Michal Lovětínský.

Na poslední chvíli ale vše nechávat nechce. „Už máme předjednané nějaké zápasy, takže jen co se situace uvolní, začali bychom trénovat a něco odehráli,“ potvrzuje trenér Polné, který v létě počítá s kratší pauzou. V kuse by prý nerad trénoval. „Bude to předmětem diskuze s asistentem a zkušenými hráči a vše se odrazí od toho, kdy se začne. Ale já jsem zastáncem toho, že pauzu uděláme, i když ne dlouhou. Abychom pak byli spolu v kuse šest měsíců, to by byla ponorka,“ uzavírá Lovětínský.