V předposledním kole divize D už fotbalistům Humpolce i Žďáru nad Sázavou prakticky o nic nešlo. Domácí hráči se však chtěli rozloučit s domácím prostředí výhrou a rehabilitovat se tak za porážku v posledním zápase s Velkou Bíteší. To se jim povedlo, vyhráli 3:1.

Humpolecký trenér Roman Veselý šetřil zkušené hráče Šerého a Peška, to jeho protějšek Václav Pohanka byl ještě odvážnější. Z tradičních opor nastoupili jen brankář Jícha, Fiala, Nedvěd a Švoma. „Naše béčko hrálo důležitý zápas v krajském přeboru, a tak šanci dostala omlazená sestava,“ uvedl Pohanka.

Jeho svěřenci byli v úvodu nebezpečnější, více zbrklosti bylo překvapivě na kopačkách zkušenějšího Humpolce. To bylo vidět nejvíce při nadějných brejcích. „Nedokážeme vyřešit ve finální fázi ani jednoduché situace,“ lamentoval Veselý.

Hezkých fotbalových momentů však bylo na obou stranách poskrovnu, postupem času však Humpolec získával půdu pod nohama. Do největší šance se dostal ve 28. minutě Savi, ale po centru Popoviče a promáchnutí Jíchy hlavičkoval nad žďárskou branku.

Domácí tým se přece jen dočkal vedení a autor branky Luňáček se divil, jak ke vstřelenému gólu přišel. Ve 42. minutě před ním vyplaval míč z pravé strany a před prázdnou brankou se nemýlil. „Tempo v prvním poločase bylo hodně volné, fotbal se hrál pomalý,“ přiznal Veselý.

Humpolec se v druhé půli přece jen dostával více do zakončení, ale pomohla mu další nedůslednost. Jícha v 74. minutě neudržel míč a Pešek slavil druhou branku. „První poločas byl z naší strany ještě celkem dobrý, ale opět jsme doplatili na školácké chyby. Soupeři jsme darovali prakticky všechny tři branky,“ povzdechl si Pohanka.

Ten ocenil alespoň akci Mikiška, kterou dokončil Lysák. To naopak zvedlo z lavičky Veselého. „Bylo z naší strany nedůrazné. Naštěstí to byla vzhledem k naší výhře jen drobnější komplikace, brzy jsme rozhodli třetím gólem a mohli jich dát více.“

Zmiňovanou třetí branku přidal v 87. minutě Savi. Kouč Pohanka na druhé straně barikády z porážky 3:1 větší vědu nedělal. „Soupeř hrál v plné síle, my jsme dali šanci mládí. Kluci si aspoň mohli čichnout k velkému fotbalu,“ uzavřel zápas, na který se asi dlouho vzpomínat nebude.


Načítám tabulku ...