Hned zkraje zimní přípravy uskutečnili kondiční soustředění, po měsíci přišlo na řadu to herní. Fotbalisté Havlíčkova Brodu dělají pro úspěch v jarní části moravskoslezské divize D maximum. „Pracujeme na tom, co jsme si vytkli už v létě. Tedy neustále naši hru po všech stránkách vylepšovat,“ neskrýval kouč Slovanu Martin Slavík.

Ten je se svými ovečkami od pátku 9. února na soustředění v Ústí nad Orlicí. Zde budou až do neděle 11. února, kdy v jeho rámci odehrají přípravný duel s rovněž divizním Letohradem. „Kondiční stránku už máme odběhanou, nyní pracujeme na naší hře. To je hlavní náplní těch tří dnů,“ prozradil.

Je to už druhý víkendový výjezd, který Slavík se svým mančaftem v rámci přípravy absolvuje. „Hned na úplném začátku přípravy jsme vyrazili na kondiční soustředění do Radešínské Svratky. Myslím, že bylo velice vydařené,“ lebedil.

Z obavy o možná zranění při přípravných zápasech se letos rozhodl trenérský štáb fotbalistů TJ Dálnice Speřice (v červeném) k volbě soupeřů z nižší krajské soutěže.
Riskantní krok? Fotbalisté Speřic hrají pouze proti mančaftům z nižších soutěží

A hned byl konkrétnější: „Před polovinou ledna byli dobré sněhové podmínky, takže jsme běhání spojili také s biatlonovou složkou. Šlo o velké zpestření, bylo to naprosto perfektní, předčilo to naše očekávání. Rozjeli jme aerobní část, naběhali potřebné kilometry a byli spolu jako tým.“

Těšit musí kormidelníka Havlíčkova Brodu i skutečnost, že má na trénincích vysokou účast. „V první třetině přípravy chodilo na jednu jednotku v průměru osmadvacet! hráčů. Trenérsky je to sice náročné, ale byli jsme z toho nadšení. S touto fází jsme tedy mohli být po stránce kvality i kvantity maximálně spokojení,“ popisoval.

Jak už bývá zvykem, šanci dostali hráči z dorazového ročníku dorostu i rezervy. „Vzali jsme tři dorostence, kteří vypadají fyzicky velice dobře. Navíc chceme áčko více s dorostem provázat. Stejně tak s námi nastoupili do přípravy někteří chlapci z béčka, kteří naznačují potenciál,“ potvrdil.

Během tohoto týdne by měli na zkoušku do 
týmu Fotbalové školy Třebíč, druhého celku podzimní tabulky krajského přeboru, dorazit hráči ze zahraničí.
Dorazí exotika? Fotbalová škola Třebíč otestuje hned několik zahraničních hráčů

Do začátku jarní části divize zbývá přesně měsíc. Brod se postupně ještě utká se Živanicemi, devatenáctkou Jihlavy a Vysokým Mýtem.

Solidní průprava pro druhou polovinu sezony. „V létě bylo málo prostoru, proto jsme si řekli, že vylepšit se hru pokusíme v zimě. Tomu odpovídal i příchod útočníka Matulky,“ dodal Slavík.


Načítám tabulku ...