V první fázi přípravy, kterou fotbalisté Slovanu zahájí v úterý, se zaměří především na fyzickou kondici. „Ono toho času nebude moc. Proto bude důležité nabrat kondici, ale také zapracovat nové hráče do týmu,“ prozradil Adamec.

Kromě jednoho jména však nechtěl být u posil konkrétní. „Není tajemstvím, že k nám z Velkého Meziříčí přestoupil krajní bek či záložník Martin Pavlík. Další dvě posily budou na druhý kraj a do středu pole. K tomu si vytáhneme také tři naše talentované dorostence,“ popisoval.

Všichni nováčci by měli být už na úvodním tréninku. „U nově příchozích kluků se jen čeká na to, až se vrátí předseda klubu pan Mazánek z dovolené a jejich příchod podepíše,“ usmíval se.

Zatímco dosavadní kapitán fotbalistů Velkého Meziříčí David Komínek (v červeném) je na odchodu do Znojma, záložník Pavel Partl (v modrém) se do klubu vrací.
Fotbalisté Velkého Meziříčí hlásí další odchody. Posily zatím pouze na papíru

Během krátké pauzy mezi koncem loňského ročníku a začátkem letní přípravy se v Havlíčkově Brodu snažili získat také kvalitní posilu na hrot útoku.

V tomto případě však bezvýsledně. „Oslovili jsme Tondu Plichtu z Velkého Meziříčí, Matěje Vopršala ze Ždírce a Jirku Míču, který nyní působí v Rakousku. Ani u jednoho jsme bohužel nepochodili,“ neskrýval Adamec.

V novém ročníku tak bude opět sázet na vlastní líheň. „Otázku útočníka už neřeším. Rozhodli jsme, že si poradíme z vlastních řad. Do útoku máme Bajera s Coufalem, k nimž ještě přibude jeden dorostenec,“ potvrdil.

Pořádná šichta čeká v nové dvojroli na Lukáše Michala (u balonu v modrém). Vedle funkce sportovního manažera Vrchoviny totiž bude také trenérem třetiligového A týmu.
Zdvojená funkce. Michal se stal novým koučem třetiligových fotbalistů Vrchoviny

První přípravné utkání sehrají fotbalisté Slovanu třetí červencovou neděli na půdě Čáslavi. O týden později vyrazí do Letohradu, aby se na konci července doma utkali v předkole letošního ročníku MOL Cupu s třetiligovým Velkým Meziříčím

Tedy navlas stejně jako před rokem. „Z tohoto pohledu pro nás byl los trošku zklamáním. To ovšem nic nemění na tom, že bychom chtěli v poháru postoupit. Je to pro nás kvalitní generálka na další divizní ročník. Meziříčí zatím hodně oslabilo, mohli bychom mu být poměrně vyrovnaným soupeřem,“ dodal Adamec.


Načítám tabulku …