Hodně zajímavé výsledky nabídla další víkendová várka přípravných utkání fotbalových mančaftů v divizi z Kraje Vysočina.

Premiérové výhry se dočkali fotbalisté Velkého Meziříčí. Ti zdolali Moravskou Slavii Brno 4:0. „Zápas nám ukázal, že se fyzicky zlepšujeme, ale ještě nás čeká dlouhá a bolavá cesta,“ hodnotil pro klubový web lodivod Meziříčí Milan Volf.

Mnohem hůř si vedli hráči Humpolce. Vyšehradu totiž v Praze podlehli 4:6. „Zápas nás zastihl ve špatném rozpoložení. Neplnili jsme základní taktické věci, soupeř pak z těch chyb těžil, navíc byl produktivní. V Praze bylo specifické hřiště, krátké, ale široké, my se s tím nedokázali srovnat,“ postýskl si asistent trenéra Humpolce Pavel Štěpán.

O svůj druhý přípravný duel naopak o víkendu přišli fotbalisté Staré Říše. „Došlo k menšímu nedorozumění, náhradního soupeře se nám sehnat nepodařilo. Místo toho jsme si tak dali modelový zápas,“ popisoval lodivod celku z Jihlavska Lukáš Staněk.

Zda ještě někdy bude Matěj Vopršal (na snímku) dávat góly na divizní úrovni, se teprve ukáže. Klíčové pro něj bude doporučení lékařů.
Je malý zázrak, jak na tom jsem, říká po těžkém zranění fotbalový snajpr Vopršal

Poslední celek divizní tabulky tak zatím sehrál jediné utkání. „V Chotěboři jsme před třemi týdny podlehli Hlinsku 1:3. První poločas od nás nebyl dobrý, byli jsme až příliš pasivní. Ve druhé už jsme se zvedli a měli i nějaké nebezpečné akce. Zdaleka jsme však nebyli kompletní,“ nastínil.

Posily, které by mužstvu pomohly k záchraně čtvrté ligy, zatím na Jihlavsko nedorazily. „Doposud jednání k ničemu nevedla. Nedaří se nám domluvit s kluby. Že by letos dorazil někdo ze zahraničí, s tím tentokrát nepočítáme,“ zdůraznil.

Stále fit ještě není ani kapitán Kryštůfek. „Na hřišti už ho vídáme, ale připravuje se individuálně. Po zákroku, který prodělal, trvá návrat na hřiště zhruba půl roku. Bude záležet na něm, jak se cítí, ale myslím, že na první jarní mistrovský zápas k dispozici asi nebude,“ mračil se.

O nadcházejícím víkendu se Stará Říše utká s dorostem Znojma. O týden později pak opět se Znojmem, ale třetiligovým áčkem. V generálce tým čeká duel se Sapeli Polná.

Česká fotbalová reprezentace (v červeném dresu útočník Tomáš Čvančara) se v další edici Ligy národů utkají s týmy z Východu.
GLOSA: Kdo všechno ještě bude proti české fotbalové reprezentaci favoritem?

V letošní zápasové premiéře zdolala Velká Bíteš těsně Svratku Brno 2:1, naopak fotbalisté Vrchoviny podlehli Hlinsku 1:2. Havlíčkův Brod remizoval s Letohradem 2:2. Pořádný výprask schytal Slavoj Polná. Divizní nováček totiž na půdě Boskovic vyfasoval desítku – 0:10!

Zbylé tři celky si s chutí zastřílely. Pelhřimov zdolal Kamenici nad Lipou 4:0, fotbalisté Žďáru nikterak nešetřili Chotěboř – 7:3. Pouze o branku méně nasázeli do sítě béčka Vrchoviny hráči Ždírce nad Doubravou.

Tatran zvítězil tenisovým výsledkem 6:2. „Měli jsme dobrý nástup, ale herní převaha nám k ničemu nebyla. Když už jsme se dostali do vedení, prakticky okamžitě jsme inkasovali,“ mrzelo kouče Petra Nedvěda.

Definitivní rozhodnutí padlo až v závěru. „Konec zápasu, v němž jsme třikrát skórovali jen my, už jasně vyzněl v náš prospěch,“ dodal Nedvěd.


Načítám tabulku ...