Všechny tři sobotní duely fotbalové divize D skončily remízou, až překvapivě velké drama ale přinesl duel Staré Říše a Žďáru nad Sázavou. Favorit se na hřišti dlouho trápil, v závěru utkání otočil, ale přesto nevyhrál. Plichta 2:2 však po závěrečném hvizdu nevoněla nikomu.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, stovka diváků sledovala až příliš bezstarostný fotbal. Už ve 2. minutě to po individuálním průniku a narážečce s Trojánkem zkoušel Sodomka, ale v dobré pozici pálil slabě. Nedůrazná byla i hlavička Jirouška, kterou vykopl na brankové čáře Čížek.

Na druhé straně v 16. minutě krosovým pasem našel D. Tupik Trojana, ale ten promeškal vhodný moment na lob přes Jíchu a z velké šance nic nebylo.

O šest minut později Jícha vyběhl proti dalšímu pasu, založil akci a po nedohodě Dutky s defenzivou Staré Říše zívala před Starým prázdná branka. Místo aby doslova „donesl“ míč do branky, tak nepochopitelně střílel vedle. Zanedlouho pro změnu O. Tupik sebral míč Veselskému, uvolnil kapitána Pokorného, jenž ale situaci před odkrytou brankou rovněž podcenil a nechal se zblokovat.

Druhou půli zahájili nebezpečnými pozdravy mimo branku Severa a střídající Zarovnii. Velkou nevoli na stadionu přinesla 54. minuta, po střele Pokorného do břevna se Stará Říše dožadovala penalty po souboji O. Tupika se žďárskou obranou.

Domácí se přesto dočkali vedení, když se v 64. minutě přesnou křížnou střelou prosadil Špalek. Jenže stav 1:0 hosty hodně nabudil a za dvacet minut otočili průběh zápasu.

V 69. minutě Starý prostrčil míč na motivovaného Severu (ve Staré Říši dříve působil) a na dvakrát srovnal na 1:1. A po schované střele Nedvěda dokonce Žďár vedl 2:1. Hned vzápětí si však míč od tyče srazil do sítě Dočekal – 2:2. Pro změnu se zlobili hosté kvůli neodpískanému faulu na Vitáska.

Velmi zajímavý zápas chtěly rozhodnout oba týmy, měly minimálně náznaky šancí, ale skóre se už neměnilo.