Oproti podzimu přišla Velká Bíteš o dva hráče. Stoper Mrňa si vyzkouší třetí ligu ve Velkém Meziříčí, do Sparty Brno se vrátil Filip Kříž.

Pozitivem je ale návrat kvarteta dlouhodobě zraněných. „Šimončič, Sznapka, Merdita i Bartoš také naskočili do prvního přípravného utkání,“ potěšilo kouče FC PBS Marka Zúbka.

Při výhře 4:0 nad Svratkou Brno navíc vyzkoušel možnou posilu. „V sestavě se objevil útočník Michal Blatný z Budišova, který u nás absolvuje přípravu. Kvůli nedávné nemoci ale odehrál jen necelou půlhodinu,“ popisoval.

Úvodní přípravný zápas prý nesl všechny typické znaky. „Bylo vidět hodně nepřesností a ztrát, to ovšem odpovídá mikrocyklu, v němž se nacházíme, Největším pozitivem je to, že se nikdo nezranil,“ oddechl si.

Český internacionál na trenérském můstku Velké Bíteše má ještě vyhlédnutá dvě jména, která by v týmu rád přivítal. „Doufám, že se jejich příchod podaří dotáhnout. Jména, posty, ale ani úroveň soutěže, z níž by k nám mohli přijít, raději prozrazovat nebudu,“ zůstal Zúbek hodně tajemný.

Naproti tomu ve Staré Říši už mají posílení kádru vyřešené. „Z juniorky Jihlavy dorazili bek Tomáš Lát a záložník Jan Růžička. Zbývá jen doladit dohodu mezi kluby, ale to už by neměl být problém,“ pochvaloval si asistent trenéra Staré Říše Lukáš Staněk.

Jak už je v klubu z Jihlavska zvykem, i tentokrát se v kádru zřejmě objeví nová zahraniční akvizice. „Ukrajinský krajní záložník či obránce Tupik se ve dvou přípravných zápasech ukázal ve velice dobrém světe. Jeho příchod vypadá velmi reálně,“ dodal Staněk.


Načítám tabulku ...