Za patnáct podzimních kol nasbírali hráči Tatranu šestnáct bodů. Za šest jarních zápasů mají tuto metu splněnou už ze tří čtvrtin. Čtvrtá jarní výhra minulou sobotu jen potvrdila jejich dobré jarní rozpoložení.

Mužstvu se daří především střelecky. Čtrnácti jarními trefami totiž už na gól přesně vyrovnalo celou svou podzimní bilanci! „Nejsme žádní betonáři, chceme hrát ofenzivně. Jsem proto rád, že nám to tam padá,“ pochvaloval si kormidelník Tatranu Petr Nedvěd.

Ten ale i přes úspěšné výsledky pořád myslí na hlavní jarní cíl, záchranu. „Pořád nám ještě nějaké čtyři body schází k relativní jistotě. Je ale pravdou, že by se muselo stát něco velmi nečekaného, abychom ještě měli problémy,“ uznal.

Fotbalisté Okříšek (v červeném) a Chotěboře (ve žlutočerném) už mají svá letošní vzájemná utkání odehraná. V obou případech zvítězil domácí celek 3:1.
Fotbalový přebor v jarní třetině: Situace je dramatická na obou pólech tabulky

V tomto směru důležitým krokem byla minulá výhra 3:2 nad Vrchovinou. „Po první půli, v níž měla Vrchovina navrch, bych bral i bod. Toto vítězství nás ale bodově i mentálně posunulo hodně dopředu, kluci si ho zasloužili,“ ocenil Nedvěd.

A ještě dodal. „Těch tří bodů si velice cením, měly by nám pomoci. Až na zraněného Nečase totiž bylo Nové Město kompletní. Sice se jim na jaře úplně nedaří podle představ, ale kvalita toho týmu je veliká.“


Načítám tabulku ...