Do první kategorie rozhodně patřili fotbalisté Žďáru nad Sázavou. Ti doma v páteční předehrávce přejeli Velkou Bíteš hladce 4:1. „Po dlouhé době, možná poprvé od letní přípravy, jsem viděl ten týmový výkon, který jsme předváděli minulou sezonu,“ pochvaloval si kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Hotovo už bylo po první půli, kterou domácí celek vyhrál 3:0. „Soupeři jsme nic nedovolili, naopak gólů jsme mohli vstřelit mnohem více. Mrzí mě ale, že po čtvrtém gólu jsme úplně vypustili závěr zápasu,“ našel negativum.

Poslední tři duely Žďár naplno bodoval a se šestnácti body už je po mizerném začátku uprostřed divizní tabulky. „Škoda, že jsme takhle nehráli od začátku sezony. Některé zápasy nám utekly, přitom tenhle tým má na lepší výkony i výsledky,“ poznamenal Pohanka.

Fotbalisté Nového Města (na snímku) se v sobotu pořádně vytáhli, když doma rezervě brněnské Zbrojovky připravili první prohru v sezoně.
Signál rozhodl. Jsem rád, že ho kluci zkusili, usmíval se kouč Vrchoviny Michal

Jen díky lepšímu skóre je na tom v tabulce o příčku lépe Ždírec nad Doubravou. Ten o víkendu doslova urval tři body, když gólem v závěru zdolal Speřice 1:0. „Tři body jsme už potřebovali jako sůl, protože jsme předtím doma dvakrát prohráli. Kluci ale zahráli výborně, byla vidět jejich velká aktivita,“ potěšilo trenéra Tatranu Michala Votavu.

O výborném výkonu a zdolání vedoucí rezervy Zbrojovky fotbalisty Nového Města na Moravě jsme psali již včera. Skvělou fazonu potvrdili dalšími domácími tříbodovými zisky hráči Humpolce a Havlíčkova Brodu.

Slovan zdolal nevyzpytatelnou rezervu Líšně 3:1. „Těžké utkání jsme zvládli především díky týmovému výkonu. Rozhodl závěr prvního poločasu, v němž jsme dvěma góly zareagovali na vyrovnání soupeře," usmíval se trenér Brodu Martin Slavík.

První prohru v sezoně připravili fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) ve 12. kole divize D vedoucímu béčku Zbrojovky Brno.
VIDEO: Podívejte se na vítězný gól fotbalistů Vrchoviny při výhře nad Zbrojovkou

Do kategorie těch, kterým se „opět“ nedařilo, patřilo několik mužstev. Už popáté za sebou prohrál nováček z Polné, který se tabulkou propadá stále níž. Na první výhru dál čeká poslední Velké Meziříčí, počtvrté v řadě padla Stará Říše.

Na solidní střední pasáž podzimu nenavazují fotbalisté Speřic. V již zmíněném utkání ve Ždírci přitom byli od bodového zisku jen pár minut. „Při troše štěstí se ve Ždírci bodovat dalo. Musím uznat, že domácí celek měl více šancí a v závěru, kdy jsme hráli v deseti, nás zatlačil,“ komentoval lodivod Speřic Jiří Holenda.


Načítám tabulku ...