Z loňského podzimu si velké ponaučení nevzali. Podobně jako před rokem, také letos se fotbalisté Staré Říše pohybují v tabulce moravskoslezské divize D jen těsně nad jejím úplným dnem. „Na jaře se popereme o záchranu,“ dobře ví předseda FSC Miroslav Nedvěd.

Ten si současně uvědomuje, že pouhých deset získaných bodů je hodně málo. „To víte, že to není tolik, kolik bych si představoval. V předchozích letech se nám podzim pokaždé vydařil tak, že jsme na jaře mohli hrát v klidu. Loni i letos tomu tak ovšem není,“ postýskl si.

Hlavní příčina je jasná. „Kvalita kádru není taková, jaká bývala dříve. Sice jsme se jej snažili doplnit, ale bereme kluky z nižších soutěží, kteří divizní kvalitu nemají. Ačkoliv se v letní přípravě zdálo, že by to od nás nemuselo být tak špatné, mistrovské zápasy ukázaly trošku něco jiného,“ musel uznat.

Podzimní výsledky fotbalistů FC Žďas Žďár nad Sázavou na domácím stadionu a při utkáních na půdě soupeřů se lišily jako den a noc.
Divizní fotbalisté Žďáru budou muset na jaře pod novým trenérem pořádně přidat

Nejvíce je to cítit v defenzivě. „Obrana se nám před časem úplně rozpadla. Odešli stopeři Hekerle se Šmídem, stejně tak i krajní bek Severa,“ popisoval.

Vedle toho ovšem předsedu Staré Říše trápí také přístup hráčů k zápasům. „Spoustu bodů jsme poztráceli špatnou první půlí. Nechci říci, že by šlo o podcenění, ale určitá lehkovážnost či bohorovnost určitě ano. Pokud s těmi silnějšími celky nedržíte krok, abyste je trošku znervózněl, naopak je dostanete do sedla, pak si s vámi pohrají doslova jako kočka s myší,“ pozoroval.

Právě kvůli mizernému přístupu svých oveček se na konci září rozhodl u týmu skončit dlouholetý trenér Luděk Kovačík. „Luďa je srdcař, ale u hráčů nasazení nebylo cítit. Utkání v Tasovicích pro něj bylo poslední kapkou. Už loni to nebylo ono, letos vše vyvrcholilo, takže už neměl chuť a sílu dál pokračovat,“ sdělil.

Fotbalový krajský přebor Vysočiny slaví v tomto ročníku už dvacet let.
KVÍZ: Fotbalový krajský přebor Vysočiny slaví dvacetiny. Znáte ho opravdu dobře?

Týmu se jen pro zbylých pět podzimních kol ujal bývalý hráč Libor Kalců. „Udělali jsme šest bodů, škoda jen, že jsme ještě nějaký bod nepřidali také z domácí dohrávky proti Velké Bíteši,“ mrzelo předsedu Nedvěda, který ale nakonec kouče pro jaro hledat nemusí.

„Libor přinesl nový pohled na fotbal, tréninky měl velice zajímavé. Byl jsem příjemně překvapený. Nakonec jsme se navíc dohodli, že by měl i jaro s týmem odtrénovat.“

FSC STARÁ ŘÍŠE - podzim 2021
Nejlepší střelec: M. Kříž, J. Cejpek – 4 góly
Nejlepší zápas: Žďár n. S. 4:0 (13. kolo)
Nejhorší zápas: Hodonín 0:6 (7. kolo)
Hodnocení Deníku: 4  Sestupnou trajektorii mají výsledky fotbalistů Staré Říše v posledních sezonách. Uplynulý podzim to jen potvrdil. Podaří se klubu z Jihlavska na jaře tento trend zastavit?


Načítám tabulku ...