Při velké personální nouzi museli k velice nestandardnímu řešení sáhnout fotbalisté Staré Říše. Při úvodním jarním mistrovském utkání moravskoslezské divize D na půdě Břeclavi totiž postavil trenér Libor Kalců na hrot útoku tradiční brankářskou jedničku Martina Jíchu!

Situace, která není až tak netypická pro okresní fotbalové soutěže… „Je to určitě rarita, která patří do úrovně okresního fotbalu, možná ještě do 1. B třídy,“ neskrýval předseda FSC Stará Říše Miroslav Nedvěd.

Současně ovšem dodal, že v dnešní době to není až takový problém. „Minimálně poslední dvě dekády musí gólmani umět pracovat nohama. Dá se říci, že jsou to v podstatě stopeři. Takže se to dá zvládnout,“ pousmál se předseda FSC.

O brankářské jedničce klubu z Jihlavska to platí dvojnásob. „Máme k dispozici tři gólmany, takže se Martin při našich problémech v zimní přípravě nabídl. Dvakrát si post v poli už předtím vyzkoušel,“ sdělil.

A nevedl si vůbec zle. „Díky své robustní postavě má velkou výhodu v osobních soubojích. Od balonu ho jen tak někdo neodstrčí, vyhrává i hlavičky. Po technické stránce je to horší, ale v sobotu to odehrál solidně,“ chválil gólmana-útočníka.

Jedinou vadou na kráse byl konečný výsledek. Stará Říše prohrála těsně 0:1. „I přes slátanou sestavu jsme byli mírně lepší. Jenže jsme naše šance nevyužili a Břeclav z jediného závaru vstřelila vítěznou branku. Ale sám domácí trenér po zápase uznal, že vyhrál šťastnější tým, Bohužel na to se nehraje,“ postýskl si Nedvěd.

Vzhledem k současným problémům s řadou zraněných je velice pravděpodobné, že se jednatřicetiletý gólman Staré Říše objeví v poli také při nedělním krajském derby se Ždírcem nad Doubravou.


Načítám tabulku ...