Už je to tady! Přesně po jednadvaceti týdnech zimní přestávky se o tomto víkendu opět roztáčí pomyslná kola letošního ročníku moravskoslezské divize D. Fotbalové kluby z Vysočiny u toho samozřejmě nemohou chybět.

Už v sobotu dopoledne dojde na vzájemný souboj dvou z nich. Havlíčkův Brod přivítá od 10.30 FC Žďas Žďár. „Hrajeme doma, navíc poté nás venku dvakrát po sobě čekají těžcí soupeři. Pokud nechceme zabřednout do nějakých problémů, měli bychom vyhrát,“ prozradil kouč Slovanu Jindřich Adamec, který v roli hlavního trenéra nahradil Josefa Sourala.

V táboře Žďáru nad Sázavou řeší problémy se sestavou. „Bohužel je to tak. To ale nic nemění na faktu, že chceme v Brodě, stejně jako jindy, bodovat,“ neskrýval ambice kormidelník FC Žďas Václav Pohanka.

Doma se v sobotu ještě představí hráči Bystřice nad Pernštejnem, kteří vyzvou Start Brno. Naopak Stará Říše se již dopoledne představí na hřišti Břeclavi.

Jednoho z nejtěžších možných protivníků v neděli uvidí ve Ždírci nad Doubravou. Ačkoliv na Tatran čekají veledůležité zápasy hned v následujících týdnech, nehodlá proti béčku Zbrojovky nic vypouštět. „Zkusíme je překvapit a nějaký bod urvat,“ sdělil kouč Michal Votava.

Na premiérovou výhru v sezoně čekají fotbalisté posledního Slavoje Polná. Dočká se přes zimu posílený celek v neděli doma proti Tasovicím? „Začátek je pokaždé hodně důležitý, tři body by nám moc a moc pomohly,“ uvědomoval si lodivod Slavoje Ján Kubík.

Lehké obavy má z terénu, protože přírodní tráva není na Vysočině v tomto období zrovna v ideálním stavu. „Zatím jsme trénovali na náhradním hřišti, kde je to hodně hrbolaté. Předzápasový trénink už bude na hlavním, ale ani to nebude určitě ideální,“ přiznal.

MS DIVIZE D - 15. KOLO
SOBOTA: Břeclav – STARÁ ŘÍŠE (10.15), HAVLÍČKŮV BROD – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (10.30), Hodonín – Lanžhot, BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM – Start Brno (oba 15.00).
NEDĚLE: VELKÁ BÍTEŠ – HUMPOLEC (10.15), ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Zbrojovka Brno B, SLAVOJ POLNÁ – Tasovice (oba 15.00).


Načítám tabulku ...