Dvě krajská derby, obě nesmírně důležitá, nabídne víkendové 16. kolo letošního ročníku moravskoslezské divize D. Obě se odehrají v neděli od 15.30.

V tom prvním se na hřišti Humpolce pokusí fotbalisté posledního Slavoje Polná vybojovat první výhru v sezoně a tím si přiblížit naději na záchranu.

Druhé krajské derby bude přímým záchranářským soubojem. Dvanáctá Stará Říše přivítá předposlední Ždírec nad Doubravou. „Vzhledem k postavení obou celků v tabulce je to klasický zápas o šest bodů,“ neskrýval předseda Staré Říše Miroslav Nedvěd.

Byť má jeho celek velké problémy se sestavou, na cílech nehodlá slevovat. „Kluci se o výsledek musí porvat, rozhodně budeme chtít vyhrát. Taktizovat určitě nebudeme,“ doplnil Nedvěd.

Podobná slova zaznívají také na druhé straně. „Je to velice důležitý zápas, ale ještě jich je před námi dostatek,“ upozornil kouč Ždírce Michal Votava.

Ten by z půdy soupeře bral i bod. „Uvidíme, s jakou sestavou Stará Říše k utkání vyběhne. Taktiku ale máme připravenou. Beru to jako další venkovní utkání, z něhož bude jakýkoliv bodový zisk dobrý,“ potvrdil kormidelník Tatranu.

Z dalších klubů z Vysočiny se v domácím prostředí představí už pouze hráči FC Žďas Žďár. Rovněž od půl čtvrté v neděli na Bouchalkách přivítají Břeclav.

MS DIVIZE D - 16. KOLO
SOBOTA: Start Brno – Hodonín (15.30).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – VELKÁ BÍTEŠ (10.15), Lanžhot – HAVLÍČKŮV BROD, HUMPOLEC – SLAVOJ POLNÁ, Tasovice – BYSTŘICE N. P., STARÁ ŘÍŠE – ŽDÍREC N. D., ŽĎÁR N. S. – Břeclav (vše 15.30).


Načítám tabulku ...