Stará Říše na svém hřišti body moc nerozdává, o čemž se o víkendu přesvědčil i Žďár nad Sázavou. „Pro nás to začalo dobře, dali jsme rychle gól, a pak hned mohli dát druhý. Ale potom byly šance na obou stranách. Několikrát se musel vyznamenat Jícha. Žďár byl nebezpečný,“ komentuje trenér Říše Luděk Kovačík, jehož tým vedení do přestávky neudržel.

Ale po změně stran si ho vzal zpět, a nakonec vyhrál 3:1. „Už jsme měli víc šancí. Klidně to mohlo nakonec skončit 7:5, nikdo by se nemohl divit. Žďár se ukázal jako zdatný soupeř, tam kde v tabulce je rozhodně není náhodou. Proto kluky chválím, vlastně obě mužstva, pro mě to byl kvalitní fotbal, se spoustou šancí. Bohužel tolik gólů nepadlo, ale to bychom my trenéři museli zešílet,“ doplnil s úsměvem Luděk Kovačík.

V táboře Polné panovala o víkendu spokojenost, paradoxně i po porážce 0:2 v Lanžhotě. „My jsme zachraňovali béčko,“ objasnil důvod trenér Michal Lovětínský, který vyslal pár svých „koní“ do zápasu v I. B třídě, kde pomohli rezervě porazit Rantířov, a udrželi tím krajskou soutěž.

V Lanžhotě to prý bylo jinak těžké. „Domácí byli po celé utkání lepším týmem. My jsme de-facto hráli z bloku a zajištěné obrany, šance se rodily těžko, ale po naší chybě v rozehrávce jsme dostali gól. My jsme nic moc neměli a ta prohra odpovídá dění na hřišti. Tahali jsme nohy, byli jsme hodně bez pohybu, ale pozitivem bylo, že jsme do základní sestavy dali dorostence Sobotku, a Čaloud s Apfelthalerem tam šli během utkání,“ doplňuje Lovětínský.