Trenér Luděk Kovačík svolal svůj tým a druhý červnový den to odstartuje. „Ve středu na to vlítneme,“ hlásí kouč Staré Říše: „Ale s tím počtem hráčů to není moc růžové,“ reagoval na to, kolik hráčů se mu bude hlásit.

Nicméně přípravu na nový divizní ročník už to odstartovat chtělo. „Trénovat budeme ve Staré Říši na vedlejším hřišti,“ upřesnil, že dril bude probíhat v domácích podmínkách, nikoliv však na hlavním trávníku, který prošel rekonstrukcí. „Na divizi je potřeba se scházet alespoň třikrát, ale nevím, jak na tom budou kluci časově. Bude to o domluvě. A ten, kdo nebude mít čas, bude muset individuálně trénovat o víkendech,“ plánuje.

Na úvod si pro hráče nic speciálního nenachystá. „První trénink bude normální, hrací, žádné bláznění,“ má jasno Kovačík. „Máme na to dva měsíce, času je dost. Myslím, že můžeme jít postupně a pomalu. Hlavně, ať se nic nestane a kluci se nezraní. To svalstvo je v jiném režimu než bylo,“ je jasné trenérovi, který už v přípravném bloku žádnou pauzu dělat nehodlá a má nachystané i čtyři přípravné zápasy. „Hrát začneme od jedenáctého července, ale vlezl nám tam do toho pohár, takže se možná bude muset něco rušit nebo posouvat,“ dodává Luděk Kovačík.