Po devíti podzimních zápasech mít jen čtyři body, to je žalostně málo. A to také ví kouč Staré Říše Luděk Kovačík, který byl během nekompletního prvního dějství divize D nemile překvapen. "Je to nepříjemné a já na to nepomyslel ani náhodou, že by to mohlo být takhle špatné. Je to prostě realita," kroutil hlavou při hodnocení kouč.

Podzimní nezdar podcenit rozhodně nehodlá. V zimní pauze, která je kvůli druhé vlně pandemie koronaviru delší než obvykle, se chce poohlédnout po hráčích, kteří by zvýšili konkurenci. „Určitě už musíme začít hledat nějaké hráče už teď. Ale bude to těžké, nejsou na rozdávání,“ ví zkušený kouč divizního celku. „Minimálně jednoho nebod dva hráče dopředu bych chtěl, a špatné by nebylo sehnat ještě nějakého kvalitního obránce. Nejlépe už hotové kluky, kteří mají divizní kvality,“ dělí se o svou ideální představu.

Pokud se situace zlepší, zahájí jeho tým přípravu na jarní část dříve. Ve Staré Říši totiž byli zvyklí vstupovat do zimní drilu většinou až na přelomu ledna a února. „Budeme muset začít o týden nebo čtrnáct dnů dřív, protože se může stát, že se na konci února už budou hrát mistráky. Ale vše se bude odvíjet podle situace,“ reaguje Luděk Kovačík.

Zároveň také uvedl, že se oproti minulé zimě změní i tréninková náplň. Přitvrdí se! „To stoprocentně,“ přikyvuje trenér Staré Říše. A nejen z toho důvodu, že jeho tým je předposlední a ve zbytku soutěže bude muset pořádně zabrat, aby se vyšplhal v tabulce výš. „Minulý rok jsme byli hodně na hřišti, a nevyplatilo se to. Přípravných zápasů moc domlouvat nebudeme a půjdeme do mistráků rovnou z hrubé přípravy. Bez dlouhodobého tréninku na hřišti. Ti kluci se musí hlavně naučit bojovat, musí nabrat sílu, aby na to měli,“ uzavřel.


Načítám tabulku ...