Polenský Slavoj odehrál jen devět podzimních duelů a o body obral paradoxně jen lídra z Velké Bíteše, s nímž remizoval 1:1. Zbylých osm mačů dopadlo špatně, a na to je potřeba reagovat. „Osobně bych potřeboval útočníka a stopera. Hráči na tyhle dva posty by mi stačili. Pak budu spokojený,“ vyřkl své přání trenér Ján Kubík. „My jsme na tom pracovali, ale je to těžké. Aby hotový hráč chtěl do Polné, která se zachraňuje. A samozřejmě je potřeba, aby to byl taky kluk do party,“ doplňuje kouč.

Ten také doufá, že v zimě nebude už žádný odliv hráčů. A hlavně zůstane Šerý. „Marek je náš klíčový hráč, když ho neudržíme, tak to bude obrovský problém,“ povídal na konci podzimu Kubík.

Polenský trenér svůj tým po předčasném konci podzimu rozpustil. „Měli jsme v plánu ještě trénovat v Lukách na umělce, ale to v tu dobu padlo. Nějaké individuální plány jsme klukům ani nedávali. Když nemáte sportestery a nemůžete to zkontrolovat, nemá to cenu,“ tvrdí trenér.

Příprava se zahájí 19. ledna. V plánu jsou tři tréninky týdně a čtyři přípravné zápasy (Chotěboř, Šebkovice, Okříšky, Velké Meziříčí B). A pravda je taková, že hráči si během zimního drilu máknou. „Já jsem zastáncem drilu a říkám, že základ je mít sílu. To ostatní s tím pak přijde. Teď v Polné není prostor pro slabé nátury, v týmu musí být chlapi,“ má jasno Ján Kubík, jehož tým bude využívat domácí prostředí ale také i umělou trávu v Lukách nad Jihlavou. Na začátku února je v plánu i krátké minisoustředění.