Do druhé třetiny jara vstoupí fotbalové kluby ve víkendovém 19. kole moravskoslezské divize D. A že se opět bude na co koukat.

Zápas s puncem nutnosti bodovat, navrch krajské derby, čeká zítra od 16.00 na fotbalisty posledního Slavoje Polná. Jedenáctý Žďár by potřebovali moc a moc porazit. „Je to tak, protože na jaře jsme zatím nasbírali jen tři remízy. A po bodu se v tabulce posunuje směrem nahoru jen velmi obtížně,“ uvědomoval si kouč Slavoje Ján Kubík.

Herně to přitom od jeho oveček není špatné. „Vyhořeli jsme jen v Humpolci. ve všech dalších zápasech jsme měli šance na to, abychom dokázali vyhrát,“ podotkl.

Fotbalisté Bobrové (ve žlutém) se v neděli objeví na televizních obrazovkách. Jejich zápas na hřišti Borů totiž bude živě přenášet Česká televize.
Velký fotbalový svátek. Zápas Borů s Bobrovou v neděli nabídne Česká televize!

V sestavě ovšem bude Kubík také v neděli postrádat největší zimní posilu. „Záložník Štohanzl je zraněný a nebude k dispozici. Podobné je to rovněž s Bradáčem, ten má naražená žebra,“ popisoval.

Polná má svému nejbližšímu soupeři co vracet, na podzim ve Žďáře vybouchla 0:6. „Tehdy nás položily hrubé individuální chyby. Nyní už je moc neděláme, ale musíme dávat více gólů. To je i nadále náš velký problém, v ofenzivě se trápíme,“ dodal Kubík.

Naplno bodovat už by zítra chtěli také fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Z úvodních čtyř jarních kol totiž vybojovali pouze bod.

výrazné posílení. Čtyři zahraniční akvizice dorazily na prahu jarní části letošního divizního ročníku do kádru fotbalistů Staré Říše (v červeném). Na jejich výsledcích se to ihned projevilo.
Cesta k záchraně: Nové posily se fotbalistům Staré Říše začaly okamžitě vyplácet

Úplně stejně tomu ovšem bylo i na podzim, kdy se úspěchem ve Staré Říši nastartovala pětizápasová série výher svěřenců kouče Oldřicha Veselého.

Ten na podobný scénář spoléhá. „Teď se postupně utkáme se soupeři, kteří jsou na podobné úrovni jako my. Opět bychom chtěli z těchto zápasů vytěžit co nejvíce bodů,“ potvrdil Veselý.

MS DIVIZE D - 19. KOLO
SOBOTA: Hodonín – Zbrojovka Brno B (10.15), Start Brno – HUMPOLEC (16.00).
NEDĚLE: VELKÁ BÍTEŠ – HAVLÍČKŮV BROD (10.15), Tasovice - Lanžhot, ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Břeclav, SLAVOJ POLNÁ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, BYSTŘICE N. P. – STARÁ ŘÍŠE (vše 16.00).


Načítám tabulku ...