Kanonýr k pohledání. Tím je útočník divizních fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem. Potvrdil to i letos na podzim osmi přesnými zásahy. „Na to, jak málo trénuji, je to hodně dobrý výsledek,“ zasmál se jednatřicetiletý snajpr.

Přitom se svými výkony příliš spokojený nebyl. „Spíše jsem s nimi byl absolutně nespokojený. Divize se bez tréninku hrát nedá, a já ji hraji,“ přiznal.

Do jarních odvet letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny půjdou v nejlepší pozici vedoucí Speřice (v červeném). Na druhou Novou Ves mají náskok dvou bodů.
Změní nyní ambice? O divizi budeme přemýšlet, prozradil trenér Speřic Holenda

Na vině je především pracovní vytížení. „Na těch mých osmi vstřelených brankách má největší podíl můj parťák z útoku Radek Sklenář, z jehož dobré práce těžím,“ ocenil svého kolegu nejlepší střelec Bystřice.

S týmovými výsledky byl ale Prášil spokojený. Osmnáct bodů a klidné osmé místo jsou cenným vkladem do jara. „Chtěli jsme sice dvacet bodů, ale za klidný střed tabulky jsme rádi. Jsme tam, kam patříme,“ ocenil.

Přitom začátek soutěže se Bystřici příliš nepovedl. „Hráli jsme dost otevřený fotbal. Pak jsme začali hrát přece jen více odzadu a dařilo se nám zápasy těsně vyhrávat,“ sdělil.

Od neděle již Pavel Regásek není trenérem fotbalistů Pelhřimova. U týmu byl čtyři roky, cíl v podobě postupu do divize jeho celku smolně unikal.
Regásek už nevede fotbalisty Pelhřimova. Mužstva by se měl ujmout Richard Zeman

Na jarní odvety se už teď těší. „Měli bychom být v klidu, tím pádem by i naše výsledky měly být slušné,“ předpokládal.

A co říkal na úroveň soutěže? „První tři týmy jsou úplně někde jinde. Zbytek je vyrovnaný, tam pokaždé záleží na momentální formě,“ prozradil Prášil.


Načítám tabulku …