V prvním poločase sobotního utkání byla k vidění herně vyrovnaná partie. Lepší vstup do utkání měli hráči hostující Břeclavi, kteří svoji mírnou převahu přetavili v úvodní čtvrthodině hry ve vedoucí branku.

Po ztrátě balonu ve středu hřiště se hosté dostali do brejkové situace, Opina napřáhl, jeho střelu jeden z obránců Staré Říše tečoval tak nešťastně, že ta přeletěla bezmocného gólmana Jíchu – 0:1.

Okolo dvacáté minuty se Stará Říše dostala do utkání a byla jihomoravskému celku více než vyrovnaným protivníkem. Za svoji snahu byla také těsně před uplynutím úvodní půlhodiny odměněna vyrovnávací brankou.

Příliš radosti si ve druhém kole MSFL fotbalisté jihlavské juniorky neužili. Blansku totiž na domácí půdě podlehli 1:2.
O bod přišli v úplném závěru zápasu. Juniorka Jihlavy doma padla s Blanskem

Pěknou individuální akcí se prezentoval Svoboda, který udělal ze tří obránců hostujícího celku solné sloupy a svoji akci také přesně zakončil – 1:1.

Také druhá půle se nesla ve vyrovnaném duchu. Rozhodující okamžik přišel čtvrthodinu před koncem. Balon se po rohovém kopu Břeclavi ve velkém čtverci domácích několikrát odrazil, až skončil na noze Fialy, který jej s notnou dávkou štěstí poslal do sítě – 1:2.

Od tohoto okamžiku jakoby hráči Staré Říše rezignovali a výsledkem byla ještě branka Skočovského, která uzavřela výsledek utkání na konečných 1:3.

Po dvou vyhraných zápasech bral FC Vysočina jen bod. Oslabené Dukle gól vstřelit nedokázal.
Jen bod. Dukla nabídla Vysočině dlouhou přesilovku, její střelci ale selhali

Mistrovská premiéra tak celku z Jihlavska poněkud zhořkla. „Výkon jsme nepodali špatný, hráčům toho nemohu moc vytknout. Bohužel jsme vytvořili několik chyb, za něž nás Břeclav potrestala. Sílu našeho soupeře tentokrát musíme uznat,“ hodnotil utkání kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

STARÁ ŘÍŠE – BŘECLAV 1:3
Góly: 28. Svoboda - 12. Opina, 76. Fiala, 83. Skočovský. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Stará Říše: Jícha – Novoselskyi (16. Cejpek), Chramosta, Heide, Svoboda, Kvych (86. Kříž), Vacek (16. Nechvátal), Vondrák (86. Chlumský), Cipruš, Nehyba, Gall.