Zdroj: Deník/Tomáš Pohanka

Kdyby po první půli svítilo na světelné tabuli skóre 0:5, nikdo by se nemohl divit. Hostující soubor byl daleko čipernější na balonu a vytvářel si šance doslova jak na běžícím pásu.

V té první se už po pár minutách objevil Tupik, ale zamířil jen do gólmana Veselého. Krátce po uplynutí čtvrthodiny hry byl ve vyložené příležitosti ten samý hráč, ale tentokrát pro změnu vystřelil vedle pravé tyče svatyně Bystřice.

Pak se Tupik převtělil do role nahrávače, ale ani Lát ve vyložené příležitosti neuspěl. A pár minut před chvílí ukrajinská akvizice celku z Jihlavska završila svůj hattrick neproměněných příležitostí.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) v sobotu podlehli na domácí půdě Speřicím 0:1. Tři kola před koncem ročníku tak ještě nemají jistotu záchrany.
Penalta rozhodla. Speřice slaví takřka jistou záchranu, Slovan musí dál bojovat

„O půli jsem klukům říkal, aby ty situace řešili o něco rychleji. Gólman Bystřice totiž rychle vybíhal a zmenšil jim střelecký úhel,“ komentoval kouč Staré Říše Lukáš Staněk, sám bývalý elitní ostrostřelec.

Také po změně stran se na obrazu hry příliš nezměnilo. Hosté dál hrozili po rychlých brejcích a dva z nich už dokázali využít. Po hodině hry udělal Kvych kličku i gólmanovi, jeho střelu ještě obránce Bystřice vykopl. Dobíhající Svoboda už se nemýlil – 0:1.

Za dalších devět minut bylo definitivně hotovo. Bleskový kontr hostů trošku zaváněl ofsajdovou situací, pomezní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Centrovaný míč pak smolař Tupik už dokázal dostat mezi tři tyče – 0:2.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) zdolali v páteční předehrávce třetí ligy na domácí půdě béčko prvoligového Zlína 3:1.
Velké povzbuzení. Fotbalisté Velkého Meziříčí doma zdolali juniorku Zlína

Na případný zvrat už hráči Bystřice neměli fyzické, ale ani morální síly. „Musím uznat, že naše prohra byla naprosto zasloužená. Už jen v první půli jsme přežili několik tutovek soupeře,“ neskrýval kormidelník Bystřice Oldřich Veselý.

Oproti předchozím zápasům už byla z jeho svěřenců cítit určitá rezignace na záchranářský boj ve čtvrté nejvyšší soutěži. „Od utkání na hřišti Humpolce od řady hráčů, hlavně těch, kteří řekli, že už tuhle soutěž nechtějí hrát, cítím určité smíření s tím, že sestoupíme. Ta situace není jednoduchá, navíc se k tomu přidávají naše neustálé zdravotní problémy. Když už se nám z velké marodky někdo konečně uzdraví, jiný zase naopak vypadne,“ mračil se nespokojený Veselý.

MS DIVIZE D - 23. KOLO
BYSTŘICE N. P. - STARÁ ŘÍŠE 0:2
Góly: 61. Svoboda, 70. Tupik. Rozhodčí: Vařacha. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Bystřice nad Pernštejnem: Veselý – Svoboda, K. Vařejka, Matocha (71. Toman), Blaha, T. Vařejka, Prášil, Jiránek (71. Chudoba), Adamec, Sklenář, Malý. Stará Říše: Dutka – Borzenko (68. Zarovnii), Chramosta, Kryštůfek, Lát (74. Špalek), Svoboda, Kvych, Cejpek, Čížek, Tupik (90. Cipruš), Drovalov (68. Pospíchal).