Více než hodinu hry to vypadalo, že Havlíčkův Brod drží otěže zápasu ve svých rukách, jenže pak udeřil Ilya Kazlou a otevřel skóre. „Musím přiznat, že z naší strany první poločas dobrý nebyl. Havlíčkův Brod byl lepší a při několika šancích nás podržel brankář Duba,“ oddechl si trenér Slavoje Lukáš Adamec.

Jenže právě v klíčových okamžicích se ukázalo to, co polenské fotbalisty v začátku sezony zdobí. Bojovnost a sebedůvěra. „Nějak se nám to sešlo, více věcí najednou,“ usmívá se Adamec a dále přibližuje: „Máme i dost štěstí. Jsme ale na vítězné vlně, takže to chceme využít.“

Fotbalisté Humpolce (v modrém) porazili 2:1 Speřice
Derby o krále Humpolecka rozhodl Och. Utkání sledovalo 862 diváků

Polenský kouč pak ocenil příspěvky zahraničních akvizic, kterými jsou Ilya Kazlou a Labaran Khalid Baba. „Khalid dokázal využít hrubé chyby brodského obránce při prvním gólu. Vypíchl mu balon a z toho pak profitoval Ilya. Oba naši legionáři jsou nadprůměrní a hlavně rozdíloví hráči. Zvláště Nigérijec Khalid je uprostřed hřiště hodně znát,“ oceňuje Adamec.

Takřka pětistovka diváků vyprovázela do kabin vítěze potleskem. „Byla krásná atmosféra, umocnil to druhý gól v nastavení, který vstřelil právě Khalid,“ doplňuje Adamec.

Házenkáři Nového Veselí (v červeném) nestačili na Plzeň.
Házenkáři Nového Veselí vzdorovali mistrovské Plzni. Na výhru však dál čekají

Dalším protivníkem bude Břeclav. „Teď musíme dokázat naše zlepšení. Budeme si chtít něco z jihu Moravy odvézt,“ uzavírá Adamec.