Do derby přitom lépe vstoupili domácí, které za aktivitu odměnil úvodní brankou Fadrný. „Jenže pak jsme vyklidili prostor a celé hřiště, a oni nás předčili v pohybua nasazení. Takové to nadšení, které k tomu patří, a mělo by tam být, bylo na jejich straně,“ říká kouč Slavoje Michal Lovětínský, který ač nerad, tak musel sledovat, jak Kvych s Plichtou otáčí kormidlem a obrací na 2:1 pro Starou Říši. „My jsme totálně zaspali prvních dvacet minut. Takhle se prostě hrát nedá. Oni nás potrestali jen jedním gólem, ale kdyby to bylo 3:0, tak bylo po zápase,“ zlobil se trenér hostů Luděk Kovačík. „Až pak jsme se probrali z letargie a hru vyrovnali,“ doplňuje.

Kdo čekal, že Polná ve druhé půlce zabere, ten měl špatný odhad. Mnohem živější byli dál fotbalisté Staré Říše. „Hráči si ta naše slova o přestávce vzali k srdci, hráli agresivně, důrazně,“ byl spokojený Luděk Kovačík, kterého potěšilo i navýšení Švarce na 3:1. „My jsme pak snížili na rozdíl jednoho gólu, ale byl to spíš takový zmar. Hlava možná chtěla, ale nohy ne. Asi nás dohání ty pohárové zápasy. Hrajeme to se třinácti hráči a už nám chybí pohyb. Řekl bych, že máme nohy v medu,“ komentuje Michal Lovětínský, jehož tým poté inkasoval ještě dvakrát. Plichta s Moravcem dokonali dílo a potvrdili tříbodový zisk pro Starou Říši.

„Rozhodly naše hrubé chyby, po kterých jsme dostali tři góly. Přísnější měřítko snesl jen Fadrný, jinak se nám to nepovedlo. A soupeři musíme jen pogratulovat, protože složil dynamické, bojovné mužstvo, které není náhodu takhle nahoře,“ dodává trenér Polné. „Ve druhé půlce jsme je přehrávali a rychlými brejky jsme udělali výsledek, který před zápasem nikdo nečekal, o to je to cennější. Vypadá to, že snad jsme začali dávat i góly z šancí, které musíme proměňovat. To mě těší,“ říká Kovačík.

Oba divizní mančafty z Jihlavska čeká o víkendu podzimní tečka. Polná jede v sobotu do Tasovic. „My už vyhlížíme konec, ale musíme se na to připravit a nějaký bod tam uhrát. Je to tam o bojovnosti, a já bych byl nerad, kdybychom v posledních třech zápasech udělali jen remízu v Rosicích,“ reaguje Lovětínský.

Stará Říše bude tentýž den hostit Břeclav. „Musíme zůstat po derby na zemi a doma se vydat ze všech sil,“ má jasno Kovačík.