Nového trenéra získali se začátkem kalendářního roku 2024 divizní fotbalisté Ždírce nad Doubravou. Michala Votavu, který se po dvou a půl letech rozhodl na vlastní žádost u mužstva skončit, nahradil čtyřiapadesátiletý Petr Nedvěd. „Je to zkušený trenér a osobnost,“ řekl na konto nového trenéra Tatranu jednatel výkonného výboru klubu Vlastislav Legát.

Současně přiznal, že kormidelník, který vedl dlouhá léta v divizi i ve třetí lize domovský Žďár nad Sázavou, nebyl jedinou variantou. „Oslovovali jsme více kandidátů. Petr Nedvěd byl ale jediným, který nám v této složité situaci, v níž se nacházíme, měl zájem pomoci,“ vysvětlil jednatel Ždírce.

Vzhledem k tomu, že se v poslední dekádě fotbalové kluby Žďáru a Ždírce ve čtvrté nejvyšší soutěži pravidelně potkávaly, nejde ani jedna strana do neznáma. „Petr Nedvěd je zkušený trenér a na Vysočině rozhodně osobnost. Má už něco za sebou, proto věřím, že na jediný cíl, který pro jarní část této sezony máme, tedy záchranu divize, dokáže s mančaftem dosáhnout,“ vyslovil důvěru novému kouči.

Už podruhé povede fotbalisty Velkého Meziříčí v moravskoslezské divizi D trenér Milan Volf (na snímku). Poprvé tomu bylo mezi léty 2009 a 2011.
Na dva roky, které jsem tu už strávil, velice rád vzpomínám, usmíval se Volf

Co myslel jednatel Tatranu složitou situací není příliš těžké uhodnout. „Samozřejmě se jedná o personální záležitosti. Konkrétně o náš hráčský kádr, ale více k tomu v tomto okamžiku nechci říkat,“ zdůraznil Legát.

Druhým dechem ovšem dodal, že vedení klubu i nový trenér v tomto směru intenzivně pracují. „Někteří hráči jsou na odchodu, jiní zranění, s dalšími jednáme,“ komentoval.

Možná také proto se zatím vedení Ždírce domluvilo s Nedvědem na spolupráci jen do konce této sezony. „Je to tak. S tím, že si po sezoně sedneme, všechno si rozebereme a vyhodnotíme, načež se rozhodneme, zda budeme ve spolupráci pokračovat,“ nastínil Legát.

Obtížnou úlohu mají ve stále větší míře fotbaloví rozhodčí na všech úrovních. Kraj Vysočina bohužel není v tomto směru žádnou výjimkou. Dočkáme se brzy pozitivní změny?
Zima: Trápí mě zvýšená agresivita vůči rozhodčím od fotbalistů, ale také diváků

Po roce a půl u fotbalistů Nové Vsi v krajském přeboru tak na žďárského kouče čeká nová výzva. „Asi ve Ždírci nikoho jiného neměli, tak přišli na mě. (smích) Vím, že jimi vytipovaný kouč se před Vánoci rozhodl jinak, proto oslovili mě. Vzal jsem si tři dny na rozmyšlenou, ale nakonec jsme si plácli,“ sdělil Petr Nedvěd.

Rozhovor s novým trenérem fotbalistů Ždírce nad Doubravou přinese Deník čtenářům příští týden.


Načítám tabulku ...