Není to žádná novinka. Od následující sezony budou mít všechny tři skupiny moravskoslezské divize po šestnácti týmech namísto stávajících čtrnácti. Toho, že by mohlo dojít k rozmělnění kvality, se trenéři na Vysočině většinou neobávají.

Stávající kvalita, minimálně pokud jde o skupinu D, do níž devítka celků z Vysočiny náleží, je prý totiž na solidní úrovni. „Hlavně špička soutěže se hodně zkvalitnila. Start Brno přes léto výrazně posiloval, nesmírně kvalitní Lanžhot zůstal na stejné úrovni a další týmy šly nahoru,“ popisoval Václav Pohanka, trenér podzimní štiky ze Žďáru nad Sázavou.

Můžete ho mít rádi či nemusíte. Jedno se ovšem dá jen těžko zpochybnit. Lionel Messi je fotbalistou, jakých tato planeta viděla jen pár.
Glosa Tomáše Pohanky: Není hvězda jako hvězda, Messi je skoro jako sůl nad zlato

Rozšíření na šestnáct mužstev považuje za logický krok. „Divize musím mít šestnáct týmů. Není přece možné, aby mužská soutěž na této úrovni skončila na konci října, naopak mládežnické soutěže pokračovaly až do poloviny listopadu. To je přece úplně obráceně,“ neskrýval.

S jeho slovy prakticky souhlasil také kormidelník Velké Bíteše. „Strach nemám. Třeba v jihomoravském krajském přeboru jsou kvalitní týmy. Podzimní výsledky Bohunic jsou toho důkazem. A vím, že i na Vysočině jsou kvalitní celky. Myslím, že úroveň se určitě nerozmělní, naopak, spíše dojde k jejímu zkvalitnění,“ řekl Marek Zúbek.

Podobná slova zněla rovněž z tábora letošního divizního nováčka. „V téhle soutěži jsou všichni hráči na výborné úrovni. Ať již po stránce fotbalové, taktické či fyzické. Oproti krajskému přeboru se to vůbec nedá srovnávat,“ celkem výstižně se vyjádřil lodivod Speřic Jiří Holenda.

Fotbalisté Přibyslavi (v modrých dresech) nasázeli za čtrnáct podzimních kol do sítě svých soupeřů v I. B třídě úctyhodné číslo šestačtyřiceti branek.
Fotbalisté Přibyslavi vyhrávali také s dorostenci. A rekordně hned dvanáctkrát!

Přesto by se našel také poněkud odlišný názor. „Z pohledu počtu zápasů, které nově odehrajeme, to bude určitě zajímavější. Domnívám se ale, že kvalita divize nyní půjde trochu dolů,“ nastínil trenér Ždírce nad Doubravou Michal Votava.

A dodal. „Říkám si také, kdo tu soutěž bude hrát, hráčů je málo. Ve zvýšení kvality, že by z toho měli být diváci nějak zvlášť odvaření, příliš nevěřím.“


Načítám tabulku ...