Byl to zcela určitě nejpřekvapivější výsledek víkendového 22. kola moravskoslezské divize D. Fotbalisté Humpolce si v neděli dopoledne přivezli ze stadionu druhého béčka brněnské Zbrojovky všechny tři body po výhře 1:0. „Klíčem k úspěchu byla naše skvělá defenzivní práce,“ pochvaloval si kouč Humpolce Roman Veselý.

V první půli jeho ovečky přežily velký tlak domácího favorita. „Pro další vývoj bylo klíčové, že jsme v této fázi neinkasovali. Hráči Zbrojovky měli tři velké příležitosti i řadu dalších závarů před naší brankou,“ popisoval.

Fotbalisté Slavoje Polná (v modro-bílých dresech) jsou pět kol před koncem letošního divizního ročníku blízko sestupu do krajského přeboru.
Votava: Snad jsme to konečně zlomili. Byla to ostuda, zlobil se po debaklu Kubík

Že by měl celek z Pelhřimovska štěstí, ovšem Veselý odmítal. „Nerad používám slova jako štěstí či smůla. Domácí byli lepší, dostupovali nás, získávali míče, ale ustáli jsme to. Nejen díky výborným zákrokům gólmana Prchala, ale také obětavostí všech hráčů v poli.“

Po změně stran navíc Humpolec začal zlobit také směrem dopředu. „Dál jsme perfektně bránili, ale dovolili si i v útoku. Domácí si nevěděli rady,“ potěšilo jej.

Necelou čtvrthodinu před koncem pak o překvapivé výhře celku z Vysočiny rozhodl Šerý. „Podali jsme vynikající týmový výkon. Vyhrát na půdě béčka Zbrojovky je velký úspěch,“ lebedil si trenér A.F.C.

Ve šlágru 22. kola krajského přeboru Vysočiny se v existenčním duelu střetly Sokol Bedřichov (ve žlutém) a HFK Třebíč. Z výhry 3:1 se radoval prvně jmenovaný celek.
Bedřichov potvrdil dobrou jarní formu. Třebíč po prohře směřuje do 1. A třídy

A ještě dodal: „Kluci nespoléhali na remízu a do poslední chvíle se rvali o výhru. To byl cenný poznatek jejich charakteru.“

Na devátém místě je nyní Humpolec blízko k posunu do první poloviny tabulky. „Pokud by se nám to podařilo, byl by to obrovský úspěch. Musíme ale dál pracovat,“ sdělil Veselý.


Načítám tabulku …