První dva se odehrají již v sobotu od 15.00. Velká Bíteš, devátý tým tabulky, bude proti poslednímu Humpolci jasným favoritem. To souboj desátého nováčka ze Speřic s dvanáctým Havlíčkovým Brodem slibuje napínavou podívanou.

V neděli, rovněž od 15 hodin, pak dojde na třetí krajský souboj. A bude neméně důležitý, protože se utkají tabulkoví sousedé. Jedenáctá Stará Říše doma hostí dvanáctou Bystřici nad Pernštejnem. Rozdíl v tabulce přitom činí pouhé dva body. „Bezesporu se jedná o důležitý zápas, to si všichni uvědomujeme,“ neskrýval asistent trenéra Staré Říše Lukáš Staněk.

Po odehraných deseti kolech třetí ligy mají fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) i Velkého Meziříčí (v červeném) shodně jedenáct bodů.
Velké Meziříčí zakončí těžkou šňůru, Vrchovina opět spoléhá na domácí prostředí

Jeho celek však řeší problémy se sestavou. „V Tasovicích vyloučení Čížek s Pokorným nebudou v neděli k dispozici. Bohužel se jedná o typologicky podobné hráče, to je další problém. Aby toho nebylo málo, máme i nějaké zraněné,“ mračil se.

Nedělní protivník je pro celek z Jihlavska menší záhadou. „Nějaké informace o Bystřici máme, ale jsou hodně nečitelní. Ten zápas však bude především o nás. Zda se nám podaří vstřelit branky, s čímž máme docela problémy. Hrajeme doma, proto věřím, že budeme odvážnější než při venkovních zápasech a půjdeme za výhrou,“ zdůraznil Staněk.

Slova o nečitelnosti protivníka ovšem zaznívají také z druhé strany. „Stará Říše hodně proměnila sestavu, navíc opět na poslední chvíli přivedla ukrajinské posily,“ zaznamenal kormidelník Bystřice Oldřich Veselý.

Poprvé v letošním ročníku Chance ligy na sebe v sobotu narazí hokejisté Dukly Jihlava (v tmavém) a Horácké Slavie Třebíč. Kdo bude v derby úspěšnější?
Dukla, nebo Horácká Slavia? První duel velkých rivalů v této sezoně uvidí Třebíč

Jeho svěřenci si dobře uvědomují, o jak důležitý zápas se jedná. „Základem pro možný úspěch bude dobře zajištěná obrana. Myslím si, že to může být zápas o jediném gólu. Kdo vstřelí první branku, bude ve velké výhodě,“ domníval se.

Ani klub ze Žďárska nebude kompletní. „Chybět bude vyloučený Vařejka, jinak bychom snad měli být kompletní. Z hráčů cítím, že se na nadcházející zápasy proti soupeřům podobné kvality soustředí. Ví, že zde můžeme body získat. Věřím také, že jsme schopní už ve Staré Říši naplno bodovat,“ doplnil Veselý.

MS DIVIZE D - 10. KOLO
SOBOTA: Start Brno – JIHLAVA B, ŽDÍREC N. D. – Břeclav, VELKÁ BÍTEŠ – HUMPOLEC, SPEŘICE – HAVL. BROD (vše 15.00).
NEDĚLE: STARÁ ŘÍŠE – BYSTŘICE N. P., Tasovice – Bohunice, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Lanžhot (vše 15.00).


Načítám tabulku ...