Stará Říše bývala pro Slovan po léta velmi neoblíbeným soupeřem, ale v letošní sezoně jsou rozdané karty jinak. Přitom po první půlhodině to ještě na vysoký debakl nevypadalo. Skóre otevřel v 8. minutě rychlonohý Bajer, na druhé straně se pak prosadil ve 29. minutě Pokorný.

Hosté však byli nicméně i v první půli lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení pět minut před přestávkou, kdy se trefil Dočkal. „V prvním poločase byl ještě domácí tým ve hře. My jsme bohužel nakládali s našimi šancemi povětšinou špatně,“ uvedl trenér vítězů Jindřich Adamec.

Jako klíčová pasáž utkání se projevil úsek mezi 57. a 63. minutou. To havlíčkobrodští fotbalisté třemi brankami rozhodli o osudu utkání. Oslabený tým Staré Říše morální a fyzické síly na zvrat nenašel. „Ukázalo se, že na naší straně byla podstatně větší motivace než v týmu Staré Říše. Na soupeře platily rychlostní typy, jako jsou Coufal nebo Bajer,“ nemohl si nevšimnout Adamec a dodal: „Těší mě ale, že branky byly rozložené po různých herních situacích. Také jsem rád, že se nám podařilo dokončit sezonu na vítězné vlně. To je pro mladým tým před další sezonou vzpruha.“

Stará Říše naopak prohrála třetí domácí duel v řadě. Přitom na začátku května dokázala porazit Hodonín. „Sezona se už jen dohrávala,“ nechal se slyšet předseda předposledního třináctého klubu tabulky Miroslav Nedvěd.

U Jechovce se však podařilo splnit jarní cíl – záchranu v soutěži. Otazníky před další sezonou však nastávají. „Budeme muset připravit konkurenceschopný tým,“ zaznělo z vedení klubu z Jihlavska.