ST. ŘÍŠE – HUMPOLEC 4:2

Humpolec budil respekt, ale domácí fotbalisté jeho jarní euforii přibrzdili hned v úvodu. Plichta po skrumáži otevřel skóre už v 3. minutě. Starou Říši to uklidnilo a první půlku soupeři nic nedovolila. Sama byla nebezpečná, a měla i štěstí. Brankář Kříž totiž zaváhal při výhozu, který nasměroval přímo k Vackovi, a ten neměl problém z hranice šestnáctky rozvlnit síť! Další smolný moment pro hosty znamenal, že se papírový favorit dostal do tříbrankového vedení. Tentokrát střílel Plichta a za přispění teče přidal svou druhou branku v utkání.

Po změně stran už tak dominantní domácí fotbalisté nebyli. Humpolec hru vyrovnal a po nepřehledné situaci ve vápně snížil Havel. Netrvalo ale dlouho, a bylo to 4:1. Střídající Cejpek byl na hřišti jen dvě minuty, když si zaběhl za obranu a před Křížem zachoval chladnou hlavu. V závěru se také bylo na co dívat. Humpolecký Havel proměnil penaltu, za chvíli skóroval Plichta, ale z ofsajdu, a vzápětí hosté zahodili obrovskou šanci.

Góly: 3. a 38. Plichta, 22. Vacek, 60. Cejpek - 55. a 82. Havel (druhý z PK). Rozhodčí: Kolář. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas 3:0. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Príborský, Šmíd, Cipruš – Tyshchuk, Nehyba, Severa (73. Sobotka), Smejkal (58. Cejpek) – Vacek, Plichta (73. Švarc). Humpolec: Kříž - Vrátný (23. Havel), Alt (46. Honzl), Málek, Dalík - Maršík, Kopic, Štěpán, Skryja - Ujčík, Podoba. Nejlepší hráči: Cipruš, Šmíd, Tyshchuk.