Klimatické podmínky donutily Starou Říši k tomu, aby své první letošní divizní utkání přesunula z domácího stadionu na jihlavskou umělou trávu v areálu Na Stoupách. Tam je ale ze zimní přípravy zvyklá hrát. „Ještě jsme tam neprohráli, tak doufám, že to prodloužíme,“ přeje si kouč třetího celku tabulky Luděk Kovačík.

Zároveň ale ví, že první kola bývají zrádná. „Navíc nebudeme doma, bude to složitější,“ reaguje trenér Staré Říše, který prý Havlíčkův Brod v zimě nesledoval. „My se musíme soustředit sami na sebe, od toho se odpíchnout. Po fyzické stránce jsou kluci připraveni dobře, po té fotbalové se uvidí. Ale v každém případě půjdeme do zápasu s cílem vyhrát, ne si to užít. Doma se musí vyhrávat. Musíme potvrdit postavení v tabulce,“ má jasno Luděk Kovačík.

A co sestava favorita? „Dá se říci, že je to skoro postavené. Švach a Hekerle jsou zranění, ale i bez nich to máme poskládané. Hráči si svými výkony o základ řekli, a když to nepůjde jednomu, tak je kde brát. Adekvátní náhrady jsou, a myslím, že to hráči cítí, že to nebudou mít zadarmo,“ doplňuje kouč Staré Říše.

Ilustrační foto.
Fotbaloví dorostenci hostí Plzeň

V Havlíčkově Brodě tuší, že letošní premiéra bude velmi náročná. „První kolo sice bývá nevyzpytatelné, ale já jsem si vědom síly Staré Říše. Ta nás doma přehrála a zvítězila 2:0, a na podzim podávala výborné výkony. Je jednoznačně favoritem,“ říká trenér hostů Jiří Pabousek. „Ale my tam nepojedeme odevzdaní. Začíná to za stavu 0:0, takže tam budeme bojovat o jeden nebo všechny tři body. Určitě si budeme chtít pomoci nějakou standardkou, protože ze hry moc produktivní nejsme,“ tvrdí kouč třináctého týmu divizní tabulky.

Ten prý musí hráče nachystat na kompaktní soupeřův tým. „Mají tam zkušené hráče, nehrají moc na jednotlivce, je to kvalitní celek. Možná kluky upozorním na Plichtu, který v Brodě hrál, a pravidelně proti nám hraje dobře,“ říká Jiří Pabousek, podle kterého by mohli mít jeho svěřenci trochu výhodu v tom, že se hraje na umělé trávě. „Trénujeme na ni celou zimní přípravu, takže jsme rádi, že se nehraje na přírodní trávě,“ doplňuje havlíčkobrodský trenér, který by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Hráči, se kterými jsme odehráli přípravu, by měli být připravení. Nikdo nemocný není,“ uzavírá.