Málo vídaný obrat se ve 22. kole moravskoslezské divize D, které bylo rozložené hned do tří dnů, povedl fotbalistům Bystřice nad Pernštejnem. Ti si v sobotu z Břeclavi dovezli tři body za výhru 3:2.

Ještě čtvrthodinu před koncem ovšem vedl domácí celek 2:0. Špílmachr Zbytovský ale z pokutového kopu snížil, aby za další čtyři minuty Prášil vyrovnal. A trvalo to opět jen čtyři minuty, kdy se celku z Vysočiny povedl završit dokonalý obrat v tomto utkání.

Přesná trefa Sklenáře znamenala konečné vítězství Bystřice 3:2. Ke vstřelení tří branek tak svěřencům trenéra Oldřicha Veselého stačilo pouhých osm minut!

Jednoznačný tahák kola se ovšem hrál včera ve Ždírci nad Doubravou. Zde na sebe narazily nejhorší dva celky v soutěži. Fotbalisté domácího Tatranu vyzvali poslední Slavoj Polná.

V pořádnou přestřelku se zvrhlo utkání mezi fotbalisty Vlachovic (v bílých dresech) a Strážkem (v zeleném). Oba celky se rozešly smírně po remíze 5:5.
VIDĚLI JSME: Pralesní liga v atraktivním hávu. Duel ve Vlachovicích nabídl vše

A že se bylo hned od úvodních vteřin na co dívat. Neuběhla ještě ani první minuta zápasu a domácí už vedli. Odražený balon se dostal na nohu Fikara, který si věděl rady – 1:0.

Následující čtvrthodinu byla k vidění neurovnaná podívaná. Tu zničehonic utnuly dvě slepené branky Tatranu. Nejprve Jan Novotný nepřesně střílel, ale Koutný byl na zadní tyči v pravý čas.

Za další tři minuty se střelec druhé branky opět ukázal ve správný čas na správném místě. Koutný vystihl špatnou rozehrávku fotbalistů Polné, ti jej zastavili jen za cenu faulu a pískala se penalta. K ní se postavil Pavel Novotný a zvýšil už na 3:0.

Celek z Jihlavska upadl do totální letargie a do konce prvního poločasu ještě dvakrát inkasoval. A v obou případech se prosadil agilní Koutný.

V pátečním utkání 28. kola třetí ligy zdolali fotbalisté Hlučína (v zelených dresech) Velké Meziříčí vysoko 7:0
VIDĚLI JSME: Nečekaný výprask! Fotbalisté Meziříčí vyfasovali v Hlučíně sedmičku

Nejprve hlavou zužitkoval přesný pas Pavla Novotného, o chvíli později přesně zamířil k tyči svatyně Polné – 5:0. „Martin Koutný patří na jaře k našim nejagilnějším hráčům. Proto mě těší, že zrovna jemu se zápas tolik vydařil,“ prozradil na konto autora hattricku trenér Ždírce Michal Votava.

Druhý poločas se tak už jen dohrával. Ale také v něm měli hráči Tatranu navrch. Šrámek přidal další dvě branky a konečné skóre se zastavilo na výsledku 7:0.

Cele z Havlíčkobrodska tak učinil razantní krok k záchraně v nejnižší republikové soutěži. „Ohromně nám pomohl gól hned v první minutě zápasu. Pak jsme sice vypadli z tempa, navíc soupeř hrál na jednoduše nakopávané balony. Ale pak už nám to tam zase začalo padat, jako bychom prolomili naši dosavadní střeleckou smůlu z předchozího průběhu sezony,“ usmíval se Votava.

Na druhé straně barikády včerejšího duelu panovaly hodně smíšené pocity. „Udělali jsme ostudu městu Polné i sami sobě. Co je nám platné, že si v týdnu říkáme o tom, jak důležitý zápas nás čeká, když realita je jiná,“ postýskl si kouč Polné Ján Kubík.


Načítám tabulku ...