Letní přípravu zahájili bez posil. Usilovně na nich však pracují. O kom je řeč? O divizních fotbalistech Staré Říše. „Jména případných posil ale zatím prozradit nemohu,“ sdělil trenér klubu z Jihlavska Luděk Kovačík.

A svá slova dále rozvedl. „Složení kádru na novou sezonu neustále řešíme. Máme rozjednané příchody hráčů do všech řad, protože v každé z nich nám minimálně jeden schází.“

Hned v prvním přípravném duelu před novou sezonou MSFL si fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) v domácím utkání proti Znojmu užili své.
Jako den a noc. Fotbalisté Velkého Meziříčí si proti Znojmu po pauze koledovali

A to musí být Kovačík neustále ve střehu, aby mu někteří kmenoví hráči ještě neodešli. „Stát se to může, ale doufám, že k tomu nedojde. Vždyť je nás nyní sotva deset, proto udělám všechno pro to, aby nás nikdo neopustil,“ potvrdil.

V neděli sehrála Stará Říše první přípravný duel. Na hřišti Okříšek vyhrála jednoznačně 5:1. „Po té dlouhé době, kdy jsme nehráli žádný zápas, asi musíme být spokojení. Určité chyby v naší hře samozřejmě byly, ale na tomto výkonu se dá do budoucna pracovat,“ přijal jasnou výhru poměrně v klidu.

Především střelecká potence, byť proti celku, který působí o úroveň níže, musela zkušeného kormidelníka FSC rozradostnit. „Potěšilo mě hlavně to, že jsme si dovedli přihrát a odehráli docela solidní zápas. Okříšky sice působí o patro níže, ale to dopředu nic neznamená. Každý tým se musí porazit až na hřišti,“ zdůraznil.

V prvním přátelském utkání letní přípravy doma fotbalisté Nové Vsi (ve žlutých dresech) nestačili na Žďár, jemuž podlehli vysoko 1:5.
Žďár jim dal pořádnou lekci. Moc jsme nestíhali, všiml si kouč Nové Vsi Pohanka

Nezapomněl ovšem ani na negativa ve hře jeho oveček. „Nepotěšily mě naše občasné jednoduché chyby a ztráty balonu. Ale to jsou věci, které vyplývají právě z toho, že hráči měli dlouhou herní přestávku. Je vidět, že budeme mít na čem pracovat,“ dodal Kovačík.

V dalším přípravném duelu čekají v sobotu na Starou Říši fotbalisté Jindřichova Hradce. Čas a místo utkání jsou v tuto chvíli nejisté. Stejně tak i duel prvního kola MOL Cupu, v němž celek z Jihlavska předposlední červencovou sobotu narazí na třetiligové Znojmo. Po rekonstrukci hrací plochy totiž Stará Říše nemá svůj stánek ještě schválený ke hře.