Měla to být bitva jako řemen. Místo toho byla k vidění jednostranná partie. V souboji dvou nejhorších celků tabulky moravskoslezské divize D smetl Ždírec fotbalisty Polné výsledkem 7:0:

Tatran tak svému nedělnímu soupeři odskočil už na rozdíl šesti bodů. „Tak, jak se celou sezonu v koncovce trápíme, to byl tentokrát úplný opak,“ usmíval se kouč Ždírce Michal Votava.

Některé ze sedmi branek jeho celku byly doslova z kategorie náhodných. „Skórovali jsme třeba z dorážky jinak nepovedené střely. Ale zase musím kluky ocenit, že v těch prostorech byli. Snad jsme naše střelecké trápení zlomilo,“ doufal.

V pořádnou přestřelku se zvrhlo utkání mezi fotbalisty Vlachovic (v bílých dresech) a Strážkem (v zeleném). Oba celky se rozešly smírně po remíze 5:5.
VIDĚLI JSME: Pralesní liga v atraktivním hávu. Duel ve Vlachovicích nabídl vše

O soudu zápasu bylo rozhodnuto už pár minut před poločasovou pauzou, kdy celek z Havlíčkobrodska vedl už o pět branek. „Ani si za celý zápas nevybavuji pořádnou šanci Polné. Naše výhra mohla být klidně i daleko vyšší,“ poznamenal.

Pět kol před koncem tak udělal Ždírec důležitý krok k záchraně. „Věřím, že se nám teď trošku uvolní nohy. Podle mého potřebujeme k záchraně ještě uhrát šest bodů. To určitě je v našich silách,“ dodal Votava.

Naproti tomu situace Polné je po debaklu už více než kritická. „Ždírec nás přehrál obrovským důrazem a nasazením. Jako trenér musím uznat, že jsme na něj vůbec neměli,“ kabonil se trenér Slavoje Ján Kubík.

V závěrečném kole letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivezli fotbalisté Jihlavy (v modrém) z Varnsdorfu bod za remízu 0:0.
OBRAZEM: Remíza na závěr. Fotbalisté Jihlavy se s ročníkem loučili ziskem bodu

Toho opět nadzvedly laciné individuální chyby, které jeho ovečky vyrobily. „S tím se potýkáme celou sezonu. To si můžeme před utkáním říkat co chceme, ale po takových kiksech je naše snaha marná,“ prozradil.

Kormidelník Slavoje nešetřil také sebekritikou. „Na výsledku nesu i já svoji vinu. Čížek netrénoval, přesto jsem jej do utkání nasadil. Jenže už po pěti minutách musel ze hřiště a naše hra se tím nabourala. Některé věci jsem měl udělat jinak,“ neskrýval.

Dokud ale bude i minimální šance na záchranu, v Polné nic balit nebudou. „Posledních pět kol chceme hlavně důstojně odehrát. Čekají nás těžké zápasy, v nichž nechceme sobě i městu udělat ostudu jako ve Ždírci,“ zdůraznil Kubík.


Načítám tabulku ...