Žádný odchod, ale také ani žádný příchod. Taková je aktuální situace v kádru FSC Stará Říše. „V následujících čtrnácti dnech by mohlo být jasněji,“ prozradil trenér klubu z Jihlavska Lukáš Staněk.

Zkraje tohoto týdne zahájili zimní přípravu fotbalisté Staré Říše. Měli načase, protože jarní část letošního ročníku čtvrté nejvyšší soutěže pro ně bude pořádně náročná. Zisk jen sedmi bodů a z toho vyplývající poslední místo tabulky, to není dobrá vizitka.

Pozitivní zprávou je ovšem nadějně vypadávající návrat kapitána Kryštůfka, který chyběl valnou část podzimu. „Po zranění achilovky potřebuje ještě nějaký čas klidu. Vypadá to ale dobře, navíc jde o zkušeného hráče, který dobře ví, co má dělat,“ komentoval Staněk.

Horší je stav druhého dlouhodobého maroda. „Honza Růžička byl na operaci, která ovšem nedopadla příliš dobře. Objevily se komplikace, takže se jeho léčení prodloužilo. Je to škoda, protože jeho loňské výkony byly hodně dobré, chybí nám,“ prozradil.

Divizních fotbalistů Velké Bíteše se ujal Miroslav Steinhauser (na snímku). Na trenérském můstku tak přesně po pěti letech letech vystřídal Marka Zúbka.
Tým má perspektivu, ověřil si nový trenér fotbalistů Velké Bíteše Steinhauser

Zranění dalších marodů už jsou vyléčená. „U ostatních kluků se nejednalo o nic vážného, ti už by měli být v pořádku,“ potvrdil.

Odchody z kádru zatím ve Staré Říši nehlásí. Zatím. „Něco ve hře je, ale dosud jsme kompletní. Ono se nikdy nedá napevno říci, že vám žádný hráč neodejde,“ pousmál se kouč Říše.

Podobná situace panuje také v kolonce příchodů. „Ta úzce koresponduje s možnými odchody, ty dvě věci spolu souvisí. Pokud se nám podaří sehnat adekvátní náhradu, můžeme pustit hráče, kteří mají zaječí úmysly. Dříve ale ne. V následujících čtrnácti dnech by mohlo být jasněji,“ nastínil.

O jménech ovšem Staněk hovořit nechtěl. „Nechci být konkrétní, když ještě nic není jasného. Hlavní slovo bude mít prezident klubu. Sice jsem říkal, že by mohlo být jasněji během dvou týdnů, ale také se vše může protáhnout až do startu jarní části,“ spekuloval.

Náročný úkol před sebou pro jarní část mají fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném). Pro záchranu divize ovšem kádr začali vydatně posilovat.
Divizní Velké Meziříčí neponechává vůbec nic náhodě, už přivedlo půltucet posil

Zimní příprava se nikterak neliší od předchozích sezon. „Koresponduje s tím, co jsme absolvovali vloni. Pro nás je zima specifická, protože si musíme najímat umělou trávu jinde. Proto ji kombinujeme s tělocvičnou a terénem,“ popisoval.

Už v sobotu čeká Starou Říši první přípravný duel. „Utkáme se s rovněž divizním Hlinskem. Pak tam máme domluvené nějaké zápas proti týmům z krajského přeboru a třetiligové Znojmo,“ předestřel.

Cíle pro jaro jsou, vzhledem k postavení v tabulce, velmi jednoduché. „Chceme se porvat o záchranu, nehodláme dát nic zadarmo. Záležet bude samozřejmě také na situaci ve druhé lize, navrch naše ztráta na další celky není malá,“ přemítal Staněk.


Načítám tabulku ...