ST. ŘÍŠE – SLAVOJ POLNÁ 8:0

Hosté se odvážili postavit v derby hodně omlazenou sestavu, která ovšem zkušenějšímu soupeři vůbec nestačila. Stará Říše dobře kombinovala, a protože její akce měly i kvalitu, takže to bylo v poločase už o tři branky. A to dalších několik šancí vyznělo do prázdna. Hladovým hráčům Říše takový výsledek nestačil a Slavoj i ve druhé půlce přišpendlili k vlastní šestnáctce. Střelcům se navíc začalo dařit ještě víc, takže Konrád lovil zpoza svých zad jeden míč za druhým. A nakonec z toho byl ostudný debakl.

„Byla jen otázka času, kdy dáme první gól. Ještě dalších spoustu šancí jsme neproměnili. Slabý a omlazený tým Polné neměl žádnou šanci. Myslím, že vystřelili jednou, dvakrát na branku za celý zápas. Já hráčům předesílal, ať se rozloučí vítězstvím, a naprosto to splnil, za to jim patří velký dík, jak k tomu přistoupili. Zápas ovládli a dovedli do vítězného konce,“ hodnotí kouč vítězů Luděk Kovačík.

„Postavili jsme tým ze širšího kádru, z dorostenců, a prostě ten zápas ukázal, že kluci musí ještě sbírat zkušenosti, aby se dostali na vyšší úroveň. Byla to pro ně velká škola, z výsledku neděláme žádné závěry. My jsme nějaké příležitosti sice měli, ale kvalita soupeře byla jinde, a to bylo vidět i na výsledku,“ doplňuje trenér Polné Michal Lovětínský.

Góly: 23. a 64. Kvych, 39. Heide (PK), 44. Vacek, 60. a 66. Cejpek, 82. Nehyba, 86. Zaichek. Rozhodčí: Nápravník. Bez ŽK. Diváci: 125. Poločas 3:0. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Príborský, Šmíd, Cipruš (46. Zaichek) – Kvych, Heide (61. Švarc), Nehyba, Severa – Vacek (57. Cejpek), Plichta. Slavoj Polná: Konrád – Haala (60. Trombelli), Fadrný, Čaloud, Voráček (70. Voráč) – Rod, Šerý, Sobotka, Apfelthaler, Sedmík (46. Jirka) – Válek. Nejlepší hráči: Šmíd, Heide, Nehyba.