Ve Staré Říši doufají v lepší zítřky. Nový ročník totiž začali bídně. Do derby půjdou z předposlední příčky a jen se čtyřmi body na kontě. „My už potřebujeme lepší výsledek, hlavně pro sebevědomí. Mančaft se sesune, když dostaneme gól, jdeme hned do kolen. Proto nesmíme inkasovat jako první. Musíme odehrát zápas co nejdéle s nulou a znepříjemnit soupeři jeho hru,“ tvrdí trenér Luděk Kovačík.

Ten nečekal, že Velká Bíteš takto odstartuje a bude v derby favoritem. „Pro mě je to překvapení. Ale co mám informace, tak hrají kvalitní technický fotbal. A ty výsledky o něčem svědčí,“ tuší, že zítřejší soupeř bude mít kvalitu. „Ale já našim klukům řeknu, aby se nebáli hrát. Přijede první mužstvo,a když se prohraje, tak se prohraje. My teď musíme myslet na zápasy s jinými mančafty,“ říká kouč Říše.

Velká Bíteš má naopak snový start a soutěž po osmi kolech vede. Ještě neprohrála. „Ale mě je úplně jedno, jestli jsme v roli favorita. Říše je tým, jehož výkonnost neodpovídá postavení v tabulce. Nedávám tomu význam. Kluci si to uvědomují, že zápasy s nimi jsou složité,“ podotýká trenér Marek Zúbek.

Divizní menu
SOBOTA: Start Brno – Břeclav, BYSTŘICE N. P. – ŽDÍREC N. D., Hodonín – Tasovice (vše 15.00).
NEDĚLE: Brno B – Humpolec (10.15), STARÁ ŘÍŠE – VELKÁ BÍTEŠ (hřiště Telč), ŽĎÁR N. S. – H. BROD, Lanžhot – SLAVOJ POLNÁ (vše 15.00).

O sestavě ještě včera jasno neměl. „Máme teď docela vyrovnaný kádr a šikovné hráče, a já se vždycky musím rozhodnout, koho nechám na lavičce, což je pro mě hrozné. Uvidíme, jak budou kluci vypadat na tréninku, i podle toho se možná rozhodnu,“ uzavírá.

Zápas se kvůli rekonstrukci travnaté plochy ve Staré Říši nebude hrát v sobotu, ale až v neděli krátce po desáté hodině. Až včera bylo potvrzeno, že azylem bude umělá tráva Na Stoupách v Jihlavě.


Načítám tabulku ...