O třetí porážce Vysočiny ze čtyř soutěžních zápasů v jarní části sezony rozhodl v 65. minutě domácí útočník Tomáš Rataj, který hlavou na zadní tyč překonal jihlavského gólmana Luďka Vejmolu. Teprve devatenáctiletý hráč slezského celku vstřelil na jaře už třetí branku.

Hosté se v prvním poločase spoléhali v ofenzivě především na záložníka Lukáše Zoubeleho. Šestatřicetiletý zkušený fotbalista několikrát nebezpečně centroval míč do pokutového území, ve 39. minutě byl dokonce blízko ke vstřelení první branky zápasu. Jeho střela z voleje po prudké přihrávce mladého Adama Rittera mířila nad břevno.

Jihlava (v modrém) prohrála na hřišti Opavy 0:1.
Kameník po prohře s Opavou: Hra byla slušná, Vejmola neměl snad žádný zákrok

I po změně stran hýřil Zoubele aktivitou, jenže Jihlava opavskou defenzivu neprolomila. Naopak Slezané mohli svůj tříbodový zisk pojistit v 85. minutě, když z dobré pozice hlavou minul Vejmolovu branku záložník Adam Ščudla.

Opava je po čtvrtém zápase bez porážky na čtvrtém místě tabulky, Jihlava okupuje se třiadvaceti body dvanácté místo.

V souběžně hraném druholigovém duelu porazila Zbrojovka na domácím hřišti Příbram 1:0 a upevnila si vedoucí příčku druholigové tabulky. Před druhou Líšní má aktuálně náskok devíti bodů, přičemž její rival v sobotu hraje v Praze proti Dukle.

Opava - Jihlava 1:0 (0:0)
Góly: 64. Rataj.
Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vyhnanovský.
ŽK: 78. Kramář, 90+2. Macháček – 12. Tureček, 24. Lacko, 72. D. Krčík, 90+1. Tall.
Diváci: 936.
Slezský FC Opava: Digaňa – Celba, Žídek (C), Janoščín, Kadlec – Didiba (80. M. Bílek), Rychlý – Šigut (70. Kramář), Darmovzal (70. Macháček), Helešic (58. Šcudla) – Rataj (80. Kopečný).
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, D. Krčík, Peřina – Lacko (C) (60. Vedral), Tureček, Selnar (60. Belaid), Ritter (73. Fila) – Zoubele (73. Tall), Křivánek (83. L. Arroyo).